Pogrzeb ofiar zamachu na kościół w Nigerii. Zginęło wtedy 40 osób

Pogrzeb ofiar zamachu na kościół w Nigerii. Zginęło wtedy 40 osób
Fot. Alex Grichenko / depositphotos.com
KAI / tk

W Nigerii odbył się zbiorowy pogrzeb ofiar ataku na kościół św. Franciszka Ksawerego w Owo. W zamachu przeprowadzonym przez islamskich ekstremistów w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zginęło ponad 40 osób.

Z atakiem powiązane jest Państwo Islamskie Prowincji Afryki Zachodniej (ISWAP). To pierwszy atak przeprowadzony przez tę fundamentalistyczną organizację w relatywnie spokojnym jak dotąd południowo-zachodnim regionie Nigerii. Wcześniej przeprowadziła ona wiele ataków w północno-wschodniej i północno-zachodniej części kraju, ale ostatni akt terroryzmu budzi obawy, że organizacja rozszerza swoją działalność.

DEON.PL POLECA
Zamach wpisał się w krwawy krajobraz przemocy w Nigerii. W zeszłym tygodniu uzbrojone gangi zastrzeliły 32 osoby w stanie Kaduna na północy kraju. Boko Haram i Ansaru nieustannie uprowadzają Nigeryjczyków na północnym zachodzie. Niesłabnące prześladowania, zadręczanie i tyrania pogłębiają brak zaufania do rządzących, którzy nie potrafią zaprowadzić porządku. Niestabilność polityczna w kontekście przyszłorocznych wyborów może zaognić sytuację w objętej konfliktami Nigerii.

Ten zachodnioafrykański kraj, według Open Doors, znajduje się na siódmym miejscu pod względem prześladowań chrześcijan.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

Maryja najlepszą przewodniczką na drodze wiary

Matka Kościoła, Królowa Polski, Boża Rodzicielka. Maryja. Znamy Ją dobrze i czujemy się przy Niej bezpiecznie, nawet gdy spotykają nas rozmaite trudności. Wiemy, że otacza nas opieką i w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pogrzeb ofiar zamachu na kościół w Nigerii. Zginęło wtedy 40 osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.