Pokój jest możliwy, nie ulegajmy rezygnacji wobec wojny - Franciszek na Anioł Pański

Pokój jest możliwy, nie ulegajmy rezygnacji wobec wojny - Franciszek na Anioł Pański
Modlitwa Anioł Pański (13 XI 2022) - fot. PAP/EPA/Riccardo Antimiani
PAP / pzk

"Pokój jest możliwy, nie ulegajmy rezygnacji wobec wojny" - powiedział papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański w niedzielę w Watykanie. Ponownie wezwał do bliskości z Ukrainą.

Zwracając się do 30 tys. osób przybyłych na plac Świętego Piotra papież powiedział: "Pozostajemy blisko z naszymi braćmi i siostrami na udręczonej Ukrainie, solidarni poprzez modlitwę i konkretne gesty solidarności". "Pokój jest możliwy, nie ulegajmy rezygnacji wobec wojny" - dodał.

Nawiązując do konferencji klimatycznej COP27 w Egipcie Franciszek zaapelował o "odważne" kroki naprzód, w ślad za porozumieniem paryskim.

Modlitwa Anioł Pański (12 XI 2022) - fot. PAP/EPA/Riccardo AntimianiModlitwa Anioł Pański (12 XI 2022) - fot. PAP/EPA/Riccardo AntimianiW rozważaniach poprzedzających modlitwę papież zachęcał do wytrwałości w czynieniu dobra. Przytoczył słowa Fiodora Dostojewskiego: "Miłujcie człowieka i w grzechu jego, albowiem to jest podobieństwo Bożej miłości i szczyt miłości na ziemi".

Tłumaczył, że wytrwałość to "budowanie dobra każdego dnia", także wtedy, gdy otaczająca rzeczywistość nakłania do czegoś innego. Podał jeden z przykładów takiego myślenia mówiąc: "Widzę tylu cwaniaków, którzy wykorzystują sytuacje, omijają przepisy i ja też przestaję ich przestrzegać, trwać w sprawiedliwości i praworządności". Jak zaznaczył, Jezus wskazuje, że jeśli wytrwamy, "nie mamy się obawiać, nawet w smutnych i złych wydarzeniach życia".

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Pokój jest możliwy, nie ulegajmy rezygnacji wobec wojny - Franciszek na Anioł Pański
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.