Policja odnalazła ukradzioną relikwię tuż przed kanonizacją. Miały być sprzedane na targu antyków

Policja odnalazła ukradzioną relikwię tuż przed kanonizacją. Miały być sprzedane na targu antyków
(fot. By Nheyob [CC BY-SA 3.0], from Wikimedia Commons)
3 lata temu
KAI / kw

W rekordowym tempie policja kryminalna na południu Włoch odzyskała skradzione 10 października relikwie bł. Nuncjusza Sulprizio (1817-1836).

Relikwiarz został odnaleziony już następnego dnia, poinformowały internetowe wydania mediów włoskich. Teraz, jak wcześniej planowano, relikwie zostaną przewiezione do Watykanu, gdzie 14 października papież Franciszek będzie kanonizował m.in. Sulprizio.

Jak donoszą włoskie media, o kradzieży relikwii zawiadomił policję proboszcz kościoła "San Domenico Soriano del Beato Nunzio Sulprizio" w Neapolu. Natychmiast rozpoczęte poszukiwania zakończono bardzo szybko.

Policja znalazła relikwie 12 października rano w oddalonym o cztery godziny jazdy Tarencie na południu Włoch i przywiozła je do Neapolu. Położony obok pojemnika na śmieci skradziony relikwiarz miał być prawdopodobnie sprzedany na jednym z targów antyków.  

Bł. Nuncjusz Sulprizio, wcześnie osierocony świecki, żył w latach 1817-1836 we Włoszech. Zmarł w wieku zaledwie 19 lat na zapalenie kości. Papież Franciszek dokona jego kanonizacji 14 października w ramach Synodu Biskupów poświęconego młodzieży.  

Podczas Mszy św. kanonizacyjnej papież ogłosi świętymi także błogosławionych papieża Pawła VI (1963-1978), abp Oskara Arnulfa Romero (1917-80), ks. Franciszka Spinellio (1853-1913), ks. Wincentego Romano (1751-1831), siostrę Marię Katarzynę Kasper (1820-92) i siostrę Nazarię Ignację od św. Teresy od Jezusa (1889-1943).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa
18,83 zł
26,90 zł

Nasz ukochany Papież wciąż o nas pamięta

Wielu z nas znało go osobiście, wielu pamięta jego pielgrzymki do Polski i słowa, które wypowiedział. Jest nam bliski. W sytuacjach trudnych i kryzysowych często zwracamy się do...

Skomentuj artykuł

Policja odnalazła ukradzioną relikwię tuż przed kanonizacją. Miały być sprzedane na targu antyków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.