Portugalia. Biskupi zaapelowali do wiernych o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie

Portugalia. Biskupi zaapelowali do wiernych o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie
Fot. Reiseuhu / Unsplash
PAP/ kb

Konferencja Episkopatu Portugalii wezwała w poniedziałek katolików mieszkających w tym kraju do modlitw w intencji pokoju na Ukrainie. W apelu biskupi wskazali na widmo agresji na ten kraj ze strony Rosji.

W poniedziałkowym oświadczeniu hierarchowie Kościoła katolickiego w Portugalii napisali, że sytuacja na Ukrainie "jest niezwykle delikatna" i w każdej chwili może tam wybuchnąć wojna.

Portugalia modli się za Ukrainę

Biskupi wskazali, że środa będzie w Portugalii dniem modlitwy o pokój na Ukrainie. Wezwali też wszystkie diecezje kraju oraz instytucje katolickie do organizowania modlitw w tej intencji oraz do licznego udziału w nich.

Hierarchowie sprecyzowali, że inicjatywa wpisuje się w apel papieża Franciszka, który w niedzielę prosił o modlitwę o pokój w tym zagrożonym rosyjską inwazją kraju.

W ostatnich dniach przedstawiciele Kościoła katolickiego w Portugalii kilkakrotnie już apelowali do modlitw w intencji pokoju na Ukrainie. Nie brakowało też gestów wsparcia dla mniejszości ukraińskiej licznie zamieszkującej tej kraj. Jednym z nich było udostępnienie jednej z kaplic w Vila Real, na północy kraju, na modlitwy dla prawosławnej wspólnoty Ukraińców rezydującej w tym mieście.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Portugalia. Biskupi zaapelowali do wiernych o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.