Prawie 100 ton makulatury na budowę studni

KAI / drr

Częstochowska parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła włączyła się w 2012 r. w akcję "Makulatura na Misje - budujemy studnie w Sudanie Południowym". Zebrano ponad 95,5 tony makulatury, m.in. prasy, książek, opakowań i ulotek. Pozwoliło to na zebranie 27,5 tys. zł., które zostały przekazane na konto budowy studni w Sudanie Południowym.

W zbiórce przy parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie pomagał Franciszkański Zakon Świeckich. Zbiórki odbyły się w kolejnych miesiącach od marca do grudnia 2012 r.

- Przez tę akcję pokazaliśmy, jak ważna jest wrażliwość na dzieła misji. Bardzo ważna jest konkretna pomoc. Czasem wystarczą małe i proste gesty, które nas jednoczą z jakimś dziełem - mówi KAI ks. kan. Janusz Wojtyla proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie.

Akcja "Makulatura na Misje - pomagamy budować studnie w Sudanie Południowym" zainicjowana została przez łódzki oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Akcja odbywała się pod hasłem: "Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego, że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody" (Mt 10, 42).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prawie 100 ton makulatury na budowę studni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.