Prymas Polski podzielił się tym, co poruszyło go podczas pogrzebu papieża Benedykta XVI

Prymas Polski podzielił się tym, co poruszyło go podczas pogrzebu papieża Benedykta XVI
Prymas Polski abp Wojciech Polak. Źródło: prymaspolski.pl
KAI / mł

Prymas Polski abp Wojciech Polak rozmawiał z KAI tuż po zakończeniu mszy pogrzebowej papieża seniora. - Można powiedzieć, że domyka się księga życia papieża Benedykta, z tą wielką ufnością, że jest on przed obliczem Boga – powiedział.

Jak przyznał, szczególnie uderzyły go pewnie słowa papieża Franciszka z pogrzebowej homilii, w których nawiązywał do słów Jezusa z Ewangelii: „W Twoje ręce powierzam ducha mego”.

W wierze nigdy nie jesteśmy sami

- To jest Ewangelia, która ukazuje , że jesteśmy w rękach Boga jako owoc męki i śmierci Chrystusa – powiedział prymas. - Z Placu św. Piotra, z pogrzebu papieża seniora wynoszę dziś przesłanie, jakie pozostawia nam zmarły papież Benedykt XVI: „Jesteście w rękach Boga, nie jesteście sami!” – podzielił się prymas Polski.

Odnosząc się do wydarzenia, zaznaczył, że zwrócił też uwagę na  na olbrzymią owację jaka towarzyszyła wyniesieniu trumny z ciałem Benedykta XVI i okrzyki „Santo subito!”, dokładnie tak, jak po śmierci Jana Pawła II.

DEON.PL POLECA

Owacje dla Benedykta XVI. Tak domyka się księga jego życia

- Kiedy słyszeliśmy wołanie „Santo subito!” ( z wł. "wkrótce święty" - przyp.red.) rozlegające się na placu św. Piotra oraz wielkie dziękczynienie Benedyktowi XVI wyrażone w owacyjnych oklaskach stutysięcznego tłumu, to można powiedzieć, że w ten sposób domyka się księga życia papieża Benedykta, z tą wielką ufnością, że jest on przed obliczem Boga – powiedział abp Polak.

Zdaniem prymasa Franciszek w swej głębokiej i przejmującej homilii wskazywał na to, że dobry pasterz jest w rękach Tego, który w szczególny sposób wybrał go tu na ziemi i powołał oraz postawił na czele swojego ludu.

- Ten dobry pasterz przeżywa różne doświadczenia, także te trudne, które są nieodłączną częścią jego misji, której fundamentem jest życie i męka Chrystusa - podkreślił abp Polak.

KAI / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elio Guerriero

Epoka Ratzingera
Zrozum człowieka, który zmienił Kościół i wpłynął na losy świata

Cudowne dziecko teologii, ekspert soborowy, „pancerny kardynał”, papież-intelektualista, obrońca ortodoksji, „skromny pracownik winnicy Pańskiej”. Obraz życia Josepha Ratzingera, budowany na doniesieniach medialnych,...

Skomentuj artykuł

Prymas Polski podzielił się tym, co poruszyło go podczas pogrzebu papieża Benedykta XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.