Przedstawienie opery góralskiej o Janie Pawle II

Przedstawienie opery góralskiej o Janie Pawle II
Opera złożona jest z czterech aktów, opowiada o związkach ludzi Podhala z Gazdą Świata.
KAI / slo

Od dźwięku trombit rozpoczęła się 12 sierpnia wieczorem plenerowa premiera opery góralskiej o bł. Janie Pawle II w ogrodzie różańcowym przy sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej w Ludźmierzu.

Opera złożona jest z czterech aktów, opowiada o związkach ludzi Podhala z Gazdą Świata. W widowisku wzięło udział ponad 120 aktorów amatorów i muzyków. Na widowni zasiadł m.in. emerytowany metropolita krakowski kard. Franciszek Macharski i abp Edward Nowak z Watykanu.

Opera wystawiana była już w Nowym Targu i Zakopanem. Przedstawienie w Ludźmierzu było wyjątkowe, ponieważ odbyło się w plenerze, w ogrodzie różańcowym. - To miejsce jest szczególne, niejako symboliczne, gdyż właśnie w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym w czerwcu 1997 roku modliliśmy się z Janem Pawłem II - mówił ks. Tadeusz Juchas, kustosz ludźmierskiego sanktuarium, witając licznie zgromadzonych gości. Kapłan dodał, że opera to także symboliczny wymiar modlitwy do bł. Jana Pawła II.

Inicjatorem tego artystycznego przedsięwzięcia był ks. Władysław Zarębczan, który obecnie pracuje w Rzymie. Kapłan zdradził, że myśl uczczenia w ten sposób Ojca Świętego Jana Pawła II zrodziła się podczas przygotowań do beatyfikacji. Honorowy patronat nad operą góralską objął metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

Premierowe przedstawienie opery odbyło się 12 czerwca w Zakopanem, z udziałem m.in. kard. Stanisława Dziwisza, a także wicemarszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Opera będzie wydana na płycie CD i DVD z tekstem libretta. Operę prezentowaną w Ludźmierzu transmitowała na żywo Telewizja Trwam.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przedstawienie opery góralskiej o Janie Pawle II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.