Przesłanie kard. Tagle do Polaków [WIDEO]

Przesłanie kard. Tagle do Polaków [WIDEO]
(fot. youtube.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Caritas Polska / kw

"Migracja daje ludziom możliwość wzrostu jako osoby, stworzenia lepszego życia sobie samym oraz przyszłym pokoleniom; migracja pokazuje nam szlachetność ludzkiego ducha" - napisał przewodniczący Caritas Internationalis.

Kard. Luis Antonio Tagle stwierdził tak w specjalnym przesłaniu na Święta, w którym zamieszczając własne zdjęcia rodzinne przypomniał, że także on jako dziecko musiał przenieść się kiedyś z Chin do Filipin.

"W tym okresie Wielkanocy zapraszam chrześcijan, katolików i niekatolików, do wejścia w kontakt z uchodźcami" dodał hierarcha.

W tekście podkreślono, że "migranci mają prawo do przemieszczania się i do wyboru", gdzie chcą iść, ale także powinni mieć możliwość pozostania u siebie "i żyć w sposób godny we własnej ojczyźnie".

Kard. Tagle wskazał więc na konieczność przeciwdziałania wojnom, konfliktom, biedzie oraz niesprawiedliwości społecznej, a także dbania o dobro wspólne i o środowisko. "Mam nadzieję, że globalne przemieszczenia ludności oraz sytuacja, w jakiej znajdują się uchodźcy, doprowadzi cały świat do zrobienia sobie rachunku sumienia i własnego systemu wartości" napisał hierarcha.

DEON.PL POLECA

 

Kard. Tagle nagrał również wyjątkowe przesłanie do Polaków:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przesłanie kard. Tagle do Polaków [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.