Przewodniczący KEP apeluje o modlitwę w intencji obrony życia poczętego. W niedzielę Narodowy Marsz Życia

Przewodniczący KEP apeluje o modlitwę w intencji obrony życia poczętego. W niedzielę Narodowy Marsz Życia
Fot. Redakcja Audycji Katolickich TVP / YouTube
PAP / pk

Zachęcam, w aby najbliższą niedzielę uczynić dniem modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach po mszy św., modlić się w tej intencji - napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda w apelu o modlitwę.

"W nawiązaniu do opublikowanego wczoraj stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej mszy świętej, modlić się w tej intencji" - zaapelował przewodniczący KEP.

W opinii abp. Wojdy "życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju".

"Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka" - czytamy w apelu przekazanym w piątek PAP.

DEON.PL POLECA

W niedzielę ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia

Przypomniał, że w niedzielę ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia. "Będzie on manifestacją szacunku wobec życia poczętego, przyjęcia tego życia w miłości oraz wyrazem uznania wobec trudu rodzicielstwa zapewniającego dzieciom możliwość wzrostu i rozwoju" - ocenił.

"Ufam, że starania milionów ludzi dobrej woli zaowocują jeszcze większą ochroną życia osób nienarodzonych" - zaznaczył.

Sejm zdecyduje o zmianach w prawie aborcyjnym

Sejm zdecyduje w piątek o dalszych losach projektów zmian w prawie aborcyjnym.

W listopadzie zeszłego roku Lewica złożyła dwa projekty ustaw. Jeden z nich częściowo depenalizuje aborcję i pomoc w niej, drugi umożliwia przerwanie ciąży do końca 12. tygodnia jej trwania.

Pod koniec stycznia br. do Sejmu wpłynął projekt grupy posłów klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Zakłada on, że osoba w ciąży ma prawo do świadczenia zdrowotnego w postaci przerwania ciąży w okresie pierwszych 12 tygodni jej trwania.

Oprócz tych projektów pod koniec lutego Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) złożyła w Sejmie projekt ustawy, który odwraca wyrok TK z 2020 r. w sprawie przepisów o aborcji. Politycy Trzeciej Drogi chcą też, aby w sprawie aborcji odbyło się referendum.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebanalne, esencjonalne i prowokujące do myślenia teksty o Kościele

Być z Kościołem, gdy przeżywa momenty swojej świetności, swój „złoty wiek”, nie jest trudno. Wyzwaniem stają się chwile, w których przechodzi on przez „noc”; okresy, gdy...

Skomentuj artykuł

Przewodniczący KEP apeluje o modlitwę w intencji obrony życia poczętego. W niedzielę Narodowy Marsz Życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.