Przystanek Jezus 2022. Ponad 130 ewangelizatorów bierze udział w tegorocznej edycji

Przystanek Jezus 2022. Ponad 130 ewangelizatorów bierze udział w tegorocznej edycji
Fot. Przystanek Jezus / Youtube
PAP/ kb

Ponad 130 wolontariuszy duchownych i świeckich bierze udział w inicjatywie ewangelizacyjnej "Przystanek Jezus". "W tym roku skupiamy się na tym, czego nam wszystkim w okresie pandemii brakowało – spotkaniu z drugim człowiekiem twarzą w twarz" – powiedział PAP rzecznik prasowy PJ o. Damian Piątkowski.

W tym roku Przystanek Jezus odbywa 1-7 sierpnia w nowej lokalizacji – w Czaplinku w woj. zachodniopomorskim.

Przystanek Jezus, czyli spotkanie z drugim człowiekiem twarzą w twarz

Baza Przystanku Jezus podzielona jest na dwie części. Pierwszą jest dworek obok Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego "Dom Młodzieży" w Trzcińcu, w odległości około 1,5 km od lotniska, na którym w czwartek rozpocznie się Festiwal Pol'and'Rock. Drugim miejscem bazy jest szkoła przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Salezjanów – tuż obok lotniska.

Ojciec Piątkowski podkreślił, że wolontariuszami Przystanku Jezus są księża, siostry zakonne i osoby świeckie.

"Grupa jest zróżnicowana. Cieszy mnie zwłaszcza obecność świeckich, ponieważ księża i siostry zakonne są często odbierani jako ci, którzy muszą ewangelizować +z urzędu+. Świeccy nie muszą tego robić, więc są dla niektórych bardziej przekonujący" – ocenił.

DEON.PL POLECA

Podkreślił, że ewangelizatorzy są w różnym wieku. "Wszyscy wolontariusze na co dzień formują się w różnych wspólnotach, najczęściej przy swoich parafiach. To nasz wymóg, żeby byli to ludzie, którzy są zakorzenieni w Kościele i uczestniczą w życiu tej wspólnoty" – zastrzegł.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Skomentuj artykuł

Przystanek Jezus 2022. Ponad 130 ewangelizatorów bierze udział w tegorocznej edycji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.