Rekolekcje: "Dojrzałość emocjonalna i duchowa"

Rekolekcje: "Dojrzałość emocjonalna i duchowa"
Informacja prasowa

Znajomość samego siebie, świadomość motywów własnego postępowania, odkrywanie mechanizmów myśli, emocji to podstawa w budowaniu dobrych relacji z Bogiem i bliźnimi. Dojrzałość emocjonalna i duchowa wzajemnie się splatają i przenikają.

Wielcy mistrzowie życia duchowego podkreślają, że do poznawania Boga konieczne jest poznanie siebie. Św. Augustyn modlił się „obym poznał siebie, obym poznał Ciebie”. Św. Bernard z Clairvaux podkreślał, że prawdziwa znajomość siebie jest pierwszym stopniem w drodze do Prawdy.

W poznaniu siebie nie chodzi jednak tylko o przenikliwe analizowanie swoich uczuć, ale o głęboką świadomość nas samych poznawanych przez Boga.Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz. Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany". 1 Kor 13,12

Podejmujemy temat dojrzałości emocjonalnej i jej wpływu na modlitwę, życie duchowe, relacje, decyzje. Omówimy cechy dojrzałości emocjonalnej oraz przejawy niedojrzałości. Poruszymy kwestię relacji między światem emocji a światem myśli. Warsztaty pomogą rozpoznać emocje i lepiej panować nad nimi.

DEON.PL POLECA

Miejsce: Beskid Wyspowy (Lubogoszcz)

Termin: 6-8 grudnia

Prowadzenie: o. Wiesław Dawidowski OSA, Piotr Słabek

Wiesław Dawidowski OSA: augustianin, doktor teologii. Ukończył studia na Akademii Teologii Katolickiej oraz na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. W latach 2009-2013 współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, od 2012 prowincjał augustianów w Polsce. Był związany z kanałem religia.tv, jeden ze stałych prowadzących codziennego programu na żywo Rozmównica. Publikuje w Więzioraz W drodze.

Kontakt: sesjefundacja@op.pl

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rekolekcje: "Dojrzałość emocjonalna i duchowa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.