Abp Grzegorz Ryś: taki człowiek obraża Boga swoją modlitwą

Abp Grzegorz Ryś: taki człowiek obraża Boga swoją modlitwą
(fot. Archidiecezja Łódzka)
9 miesięcy temu

Mocne słowa łódzkiego metropolity. Abp Ryś wskazuje, jak unikać takiej postawy i mówi, na czym polega prawdziwa modlitwa.

doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w dziedzinie historii Kościoła, arcybiskup metropolita łódzki od 2017 r.. Autor takich książek jak "Moc wiary", "Moc słowa" i "Skandal miłosierdzia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
35,91 zł
39,90 zł

„Chrystus nas pociąga nie dlatego, że został ukrzyżowany, tylko dlatego, że wchodząc w krzyż, przeszedł przez niego z miłością. Tylko to jest ważne”.

Modlitwa, post, jałmużna – trzy filary chrześcijaństwa – to nie tylko pobożne...

Skomentuj artykuł

Abp Grzegorz Ryś: taki człowiek obraża Boga swoją modlitwą
Komentarze (6)
KD
~Karol Domagalik
23 grudnia 2019, 10:34
Faryzeusz to człowiek, który czuje się usprawiedliwiony popełniając niegodziwości w imię wiary.
J. P. Torello
J. P. Torello
10 listopada 2019, 07:03
Potrzebujemy gloszenia Dobrej Nowiny z moca! By kazdy zdumiony byl! Nie potrzebujemy komunikatow z kolejnej konferencji episkopatu - potrzebujemy Was Ojcowie Biskupi! Potrzebujemy Was, byscie wyszli z palacow biskupich, uzdrawiali cialo I ducha, wyrzucali zle duchy a nawet wskrzeszali! To jest obietnica Pana, ze takie znaki beda towarzyszyc tym ktorzy uwierza. Prosze, uwierzmy!
AE
~Ania eM
8 listopada 2019, 02:23
Księże Arcybiskupie dziękuję za Słowo. Jestem wdzięczna za Księdza w Kościele
GP
~Grzegorz Paweł
4 listopada 2019, 18:23
Bracie Grzegorzu wzniosłeś słowo Pana Jezusa na wyżyny ,a w przekazie treści ewangeli takie zrozumienie , że dotyka serce . Takich Braci człowiek potrzebuje , takich ktòrzy wykładają prawdę prosto i z właściwym zrozumieniem . Chwała Bogu za to , zawsze. obserwator79
GD
~Gość Deona
4 listopada 2019, 13:36
Panie, "Prawdo Ujawniona", kościół mimo swoich wad, a może i dzięki swojej niedoskonałości i czarnym owcom, uniżył się przed Bogiem, upadł na kolana przepraszając Boga. Pan panie "Prawdo", zajął miejsce Pana Boga, oskarżając, strasząc Bogiem.. Na szczęście nie człowiek, ale Bóg będzie sądził każdego, Bóg, który jest Miłością ale i Sprawiedliwością. A więc nie sądźmy innych według siebie, bo i my także będziemy sądzeni. Abp. Ryś to bardzo mądra i życzliwa osoba, a mądrego warto posłuchać i wyciągnąć wnioski dla siebie.

Skomentuj artykuł

Abp Grzegorz Ryś: taki człowiek obraża Boga swoją modlitwą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.