Rowerowa pielgrzymka szlakiem męczeńskiej drogi księdza Jerzego Popiełuszki

Rowerowa pielgrzymka szlakiem męczeńskiej drogi księdza Jerzego Popiełuszki
Fot. depositphotos.com / Facebook
1 miesiąc temu
bydgoszcz.tvp.pl / kb

Po raz ósmy Pamięć o błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszce uczcili, rowerzyści z województwa kujawsko-pomorskiego. W pielgrzymce szlakiem męczeńskiej drogi kapelana „Solidarności” wzięły dziesiątki osób.

- Ja się chciałam tutaj po prostu wypróbować. Jedzie tutaj i mój mąż, i syn i chciałam im tutaj też potowarzyszyć i zobaczyć, czy dam radę. To taka wyprawa rodzinna i to jednoczy więzi - powiedziała jedna z uczestniczek. - Te wartości trzeba cenić i kontynuować i przekazywać dalej. Bardzo się cieszę, że jesteśmy tu wszyscy razem - dodał inny rowerzysta.

Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko łączy pokolenia.

W 8. edycji Pielgrzymki Rowerowej Szlakiem Męczeńskiej Śmierci Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki wzięli udział pątnicy z całego kraju.

- Cieszy nas to, że są młodzi ludzie i nie tylko z regionu Bydgoszczy, ale też spod Poznania, z okolic Tczewa. Rower jest tutaj tylko narzędziem. Istotne jest to, żebyśmy celebrowali to, co głosił ksiądz Jerzy. Istotne jest - moim zdaniem - w kryzysie autorytetu, ta celebra jest jeszcze bardziej potrzebna - stwierdził Zbigniew Wiśniewski ze Stowarzyszenia „Rowerowa Brzoza”.

Rowerową pielgrzymkę zakończyła wspólna modlitwa na tamie we Włocławku.

Źródło: bydgoszcz.tvp.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Piotr Kozłowski
35,00 zł

W ostatnim czasie niestety coraz częściej słyszymy o różnego rodzaju grzechach Kościoła, które wywołują tu i ówdzie niemałe skandale obyczajowo-duchowe. Bardzo często atak na duchowieństwo odbieramy bardzo osobiście, jako krytykę całej wspólnoty wierzących. Zapominając, że...

Skomentuj artykuł

Rowerowa pielgrzymka szlakiem męczeńskiej drogi księdza Jerzego Popiełuszki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.