Rozpoczęły się Ekumeniczne Dni Biblijne

Rozpoczęły się Ekumeniczne Dni Biblijne
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

Tegoroczne Ekumeniczne Dni Biblijne odbywają się w Krakowie pod hasłem „Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest wasz Ojciec”.

„Módlmy się o uzdrowieńczy dotyk Chrystusa, abyśmy byli znakiem jedności i miłosierdzia, którego potrzebuje świat i nasza ojczyzna” – piszą organizatorzy wydarzenia.

Jak podkreślają ks. Bartosz Norman z Kościoła polskokatolickiego, przewodniczący Krakowskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej, oraz ks. prof. Łukasz Kamykowski, przewodniczący Rady ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego archidiecezji krakowskiej, „ekumeniczny wymiar lektury Pisma Świętego pozwala przeżyć jedność w gronie uczniów Chrystusa należących do różnych Kościołów i Wspólnot kościelnych”.

„Jezus przed śmiercią modlił się, „abyśmy byli jedno”. Jeszcze nie jest dla nas dostępne wspólne „łamanie Chleba”, ale już dziś możemy „łamać się” i dzielić – ponad wszelkimi barierami i podziałami – Jego słowem” – piszą duchowni.

W czasie Ekumenicznych Dni Biblijnych będzie można wysłuchać wykładów na temat idei miłosierdzia w nauczaniu i działalności Kościołów różnych wyznań chrześcijańskich. Odbędą się również spotkania biblijne poświęcone m.in. miłosiernemu spojrzeniu Boga na człowieka.

W czwartek 21 października o 20.00 wspólnota Taizé Kraków działająca w ramach jezuickiego duszpasterstwa akademickiego WAJ poprowadzi modlitwę w kościele ewangelicko-augsburskim św. Marcina.

Maraton Biblijny rozpocznie się w kościele Bożego Miłosierdzia na rogu ulic Smoleńsk i Felicjanek w Krakowie niedzielę 24 października o 8.00 i potrwa do północy. Będzie kontynuowany następnego dnia od 8.00 do 21.00 i zakończy się modlitwą uczestników wydarzenia.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Robert J. Woźniak
Przedmiotem książki jest związek jaki zachodzi między teologią i konstrukcją ludzkiej przyszłości. W tej perspektywie Przyszłość, teologia, społeczeństwo przedstawia odpowiedź na pytanie czy możemy mówić o wkładzie teologii w budowę społeczeństw jutra. Okazuje się, iż...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rozpoczęły się Ekumeniczne Dni Biblijne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.