Rozpoczyna się kampania „Milion dzieci modli się na różańcu”

Rozpoczyna się kampania „Milion dzieci modli się na różańcu”
Fot. Benjamin Haas / depositphotos.com
vaticannews.va / Marek Krzysztofiak SJ / tk

Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie po raz kolejny organizuje pokojową kampanię „Milion dzieci modli się na różańcu”. W modlitwie weźmie udział ponad 180 tys. dzieci na całym świecie.

- Różaniec jest jedynym źródłem siły fizycznej i psychicznej dla naszych mieszkańców – powiedział lider jednej ze wspólnot w Birmie.

Jak pisze Marek Krzysztofiak SJ, Organizatorzy zapewniają, że liczba przesłanych zgłoszeń o koordynacji akcji w lokalnych wspólnotach, diecezjach, misjach i parafii pozwala mieć nadzieję, że oficjalna liczba uczestników będzie wyższa niż w zeszłym roku. Swój udział potwierdziło ponad 50 krajów, w tym Birma, Afganistan, Sudan Południowy, Zambia, DRK, Liban, Ekwador, Peru, Kazachstan oraz Bośnia i Hercegowina.

DEON.PL POLECA

Modlitwa za prześladowanych

Modlitwa może przynieść pocieszenie i dać nadzieję cierpiącym w rejonach, gdzie pokój jest zakłócany przez wojny i prześladowania. Jeden z lokalnych liderów kościoła w Birmie, który ze względów bezpieczeństwa poprosił o anonimowość, wystosował specjalne przesłanie, w którym dziękuje za modlitwę i prosi o jej kontynuowanie, zachęcając proboszczów do organizacji wspólnej modlitwy w parafiach.

W komunikacie napisał: „Sytuacja jest zła od wielu miesięcy. Wszystkie wioski są zamknięte z powodu pandemii. Codzienna modlitwa różańcowa jest jedynym źródłem siły fizycznej i psychicznej dla naszych mieszkańców. Jestem wdzięczny za wszelkie troski, miłość, życzliwość i hojne wsparcie”.

Pomysł akcji „Milion dzieci odmawiających różaniec” narodził się w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas. Podczas gdy kilkoro dzieci odmawiało różaniec w przydrożnej kapliczce, niektóre z obecnych tam kobiet przeżyły głębokie doświadczenie obecności Matki Bożej.

To przywołało u nich wspomnienie słów św. Ojca Pio, który widząc grupę dzieci odmawiających różaniec powiedział: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmieni”. Spontaniczna modlitwa szybko rozprzestrzeniła się w kampanię promowaną na całym świecie, a Pomoc Kościołowi w Potrzebie przejęła organizację całego wydarzenia przed dwoma laty.

Akcja odbywa się 18 października, w święto św. Łukasza, którego Ewangelia mówi o dzieciństwie Jezusa. Materiały modlitewne do kampanii są dostępne w 27 językach, w tym arabskim i hausa w Afryce Zachodniej. W tym roku inicjatywa skupia się wokół świętego Józefa, z cytatami z Apostolskiego Papieża Franciszka Patris Corde („Z serca Ojca”). Tegoroczna inicjatywa jest wspierana przez Światową Sieć Modlitwy Papieża, Światowy Apostolat Fatimski i sanktuarium maryjne w Fatimie.

Źródło: vaticannews.va / Marek Krzysztofiak SJ / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jerzy Sermak SJ

Różaniec z Rozalią Celakówną jest zaproszeniem do modlitwy i rozważań zarówno słów Ewangelii odnoszących się do każdej z tajemnic różańcowych, jak również słów Rozalii, w których sama opisuje swoją drogę za Jezusem, służąc Mu wśród...

Skomentuj artykuł

Rozpoczyna się kampania „Milion dzieci modli się na różańcu”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.