100 tys. euro z Watykanu na walkę z ebolą

100 tys. euro z Watykanu na walkę z ebolą
(fot. depositphotos.com)
10 miesięcy temu
KAI / pp

Pochodzący z Ghany kard. Peter Turkson przebywa obecnie na wschodzie Demokratycznej Republiki Konga. Prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka pragnie wesprzeć wkład Kościoła w walkę z epidemią ebola w tym kraju, poinformował 8 sierpnia kongijski portal Actualite.cd.

Według tej informacji kard. Turkson rozmawiał już w tej sprawie m.in. z gubernatorem prowincji Kiwu Północne, Carly Nzanzu Kasivita.

Kard. Turkson powiedział, że przyjechał do Demokratycznej Republiki Konga, aby wszystkim zmagającym się z tym wirusem - chorym, ich bliskim oraz personelowi medycznemu - przykazać pozdrowienia i słowa otuchy od papieża Franciszka. Na środki do walki z wirusem oraz opiekę nad pacjentami Watykan przekazał wstępnie 100 tys. euro. "Musimy pomóc rządowi Konga w wyjściu z tej katastrofy medycznej", stwierdził purpurat. Przy okazji po raz kolejny podkreślił potrzebę przestrzegania zasad higieny.

Wcześniej, 6 sierpnia, ministrowie zdrowia Konga i sąsiedzkiej Rwandy uchwalili plan podejmowania wspólnych środków, który będzie realizowany od połowy sierpnia z pomocą regionalnego biura Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Według władz prowincji na skutek epidemii zmarło w tym roku 1700 osób, podczas gdy w ciągu całego 2018 r. śmiertelnych ofiar eboli było 356.
Obecna epidemia wybuchła w sierpniu 2018 r. w prowincjach Kiwu Północne oraz Ituri, poinformowała organizacja pomocy "Wioski dziecięce SOS". Jest to drugi tak silny rzut tej epidemii po panującej w 2014 r. w Afryce Zachodniej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
23,94 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

100 tys. euro z Watykanu na walkę z ebolą
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

100 tys. euro z Watykanu na walkę z ebolą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.