Bp Polak: Papież zachęcał nas do świadectwa

Bp Polak: Papież zachęcał nas do świadectwa
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
6 lat temu
PAP / psd

Papież Franciszek zachęcał nas do odważnego świadectwa, zwłaszcza w świecie dominującej kultury materialistycznej - powiedział w niedzielę PAP sekretarz episkopatu bp Wojciech Polak, który wraz z innymi polskimi biskupami przebywa w Rzymie z wizytą "ad limina Apostolorum".

Jak poinformował sekretarz episkopatu, polscy biskupi do tej pory odwiedzili trzy watykańskie kongregacje: Wychowania Katolickiego, Duchowieństwa i Kultu Bożego. "Pierwsza grupa, pod przewodnictwem księdza prymasa, była na audiencji u Ojca Świętego. Spotkanie było pełne ojcowskiej serdeczności i braterskiej wymiany zdań. Papież podziękował najpierw za świadectwo wiary Polaków i za świadectwo wielu świętych, z których wspomniał bł. Jana Pawła II i św. Faustynę" - powiedział PAP bp Polak.

"Wskazał również na szczególne świadectwo polskich kapłanów. Dziękował za wielu misjonarzy, również tych, pracujących w Argentynie. Wśród szczegółowych tematów zwrócił nam szczególną uwagę na katechezę i na sakrament pojednania i pokuty" - dodał.

Bp Polak podkreślił, że Franciszek zwrócił także uwagę na zagrożenia wypływające z materializmu, szczególnie dot. wychowania dzieci. Sekretarz episkopatu poinformował też, że papież wskazał polskim biskupom, by pamiętali o dobrej formacji księży tak, by mogli wykazywać się nie tylko wiedzą, ale również zrozumieniem i współczuciem dla wiernych.

Podczas rozpoczętej w sobotę trzydniowej wizyty "ad limina Apostolorum" 90-osobowa delegacja episkopatu odwiedzi urzędy Stolicy Apostolskiej i spotka się z papieżem Franciszkiem. Jest to pierwsza od ponad 8 lat tradycyjna wizyta polskich biskupów w watykańskich urzędach. Poprzednią złożyli na początku pontyfikatu Benedykta XVI.

Zdecydowana większość polskich hierarchów po raz pierwszy spotka się z jego następcą. Franciszek zaś po raz pierwszy ma okazję przedstawić swoje spojrzenie na Kościół w Polsce, o którym dotychczas się nie wypowiadał. Mówić będzie również o swych oczekiwaniach i wskaże najważniejsze zadania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Polak: Papież zachęcał nas do świadectwa
Komentarze (4)
AC
Anna Cepeniuk
3 lutego 2014, 09:55
Tak.... Najbardziej przemawia świadectwo.... i tego oczekuję od biskupów i kapłanów.... A o zmarnowanych latach katechezy w szkołach, to warto posłuchać bp. Dajczaka, co mówi.... i to do kapłanów!!
P
Ps
3 lutego 2014, 09:01
Szkoda, że to sprawozdanie jest w duchu poprawności politycznej. Jego pierwsze słowa były bardzo poruszające - macie szczególną łaskę pracować w tym narodzie o głębokiej wierze, to jest szczególna łaska jaka was dotyka, być pasterzami takiego ludu, takiego narodu. A u nas tyle nienawiści do Polski i Polaków, także w mediach pseudokatolickich, które tak chętnie powolują się na papieża Franciszka.
W
wanda
2 lutego 2014, 21:31
Biskupi wypowiadają się nawet przeciw katechezie w szkołach ! O zgrozo !! Że też papież musi ich upominać, żeby troszczyli się o katechezę i katechetki...
N
nikola
2 lutego 2014, 20:29
Zgadza się, bo katecheza w Polsce kuleje coraz bardziej. Nie ma wsparcia biskupów...

Skomentuj artykuł

Bp Polak: Papież zachęcał nas do świadectwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.