Chrystus obdarza pełnią życia

Chrystus obdarza pełnią życia
Fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl
Libreria Editrice Vaticana

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański"

Po kilkunastodniowym pobycie w Dolinie Aosty dziś raduję się, że jestem pośród was, drodzy mieszkańcy Castel Gandolfo, którzy zawsze okazujecie Papieżowi tak wielką gościnność.

Pozdrawiam was wszystkich serdecznie, poczynając od biskupa Albano, proboszcza i innych kapłanów Castel Gandolfo. Pozdrawiam burmistrza, zarząd gminy i obecnych tu przedstawicieli innych władz; serdeczną myślą obejmuję także dyrektora i pracowników Willi Papieskich, jak również całą społeczność tego miłego i pogodnego miasteczka. Szczególnie gorąco pozdrawiam pielgrzymów, którzy przybyli z tak wielu stron, by mnie odwiedzić. To mój pierwszy letni pobyt tu, w Castel Gandolfo: dziękuję za ciepłe przyjęcie, jakiego doznałem w zeszły czwartek i z jakim również dziś się spotykam.

Zbliża się XX Światowy Dzień Młodzieży i jesteśmy już w drodze. Jak wiemy, ten Dzień odbędzie się w Kolonii i, jeśli Bóg pozwoli, ja również będę w nim uczestniczył — choć już nie jestem młody, ale serce jest młode — od czwartku 18 do niedzieli 21 sierpnia. W najbliższych dniach ze wszystkich stron Europy i świata grupy chłopców i dziewcząt wyruszą w drogę do Niemiec śladami świętych Mędrców, zgodnie z tym, co mówi temat Dnia: «Przybyliśmy oddać Mu pokłon» (Mt 2, 2). Chciałbym zachęcić wierzącą młodzież z całego świata, także tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w tym nadzwyczajnym wydarzeniu kościelnym, aby włączali się we wspólną pielgrzymkę duchową do źródeł naszej wiary. Zgodnie z intuicją umiłowanego Papieża Jana Pawła II, Światowy Dzień Młodzieży jest uprzywilejowanym spotkaniem z Chrystusem, z niezachwianą pewnością, że tylko On obdarza ludzi pełnią życia, radości i miłości. Każdy chrześcijanin jest wezwany, by wejść w głęboką wspólnotę z Panem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym, adorować Go w modlitwie, w medytacji, a przede wszystkim przez pobożne uczestniczenie w Eucharystii, przynajmniej w niedzielę — małą «cotygodniową Paschę». W ten sposób stajemy się Jego prawdziwymi uczniami, gotowymi w każdej chwili głosić piękno i odnawiającą moc Eucharystii i dawać o nich świadectwo.

Niech Dziewicza Matka Odkupiciela, której wniebowzięcie będziemy wspominać w sierpniu, czuwa nad tymi, którzy przygotowują się do udziału w Światowym Dniu Młodzieży. Ona, która zawsze nas poprzedza w pielgrzymce wiary, niech w sposób szczególny kieruje młodymi ludźmi w poszukiwaniu prawdziwego dobra i autentycznej radości.

DEON.PL POLECA

Po odmówieniu modlitwy maryjnej Benedykt XVI powiedział:

Jak wiecie, w ostatnich dniach Irlandzka Armia Republikańska (IRA) z Irlandii Północnej ogłosiła, że został wydany formalny rozkaz zakończenia walki zbrojnej, by umożliwić prowadzenie wyłącznie rokowań pokojowych. To dobra wiadomość, wyróżniająca się na tle bolesnych wydarzeń, których świadkami jesteśmy na co dzień w tak wielu częściach świata; i naturalnie wzbudziła zadowolenie i nadzieję na wyspie oraz w całej wspólnocie międzynarodowej. Uczucia te podzielam ze szczególną radością. Ponadto zachęcam wszystkich bez wyjątku, aby nadal odważnie szli wytyczoną drogą i podejmowali dalsze starania, pozwalające umocnić wzajemne zaufanie, działać na rzecz pojednania i poprzez rzeczowe rokowania dążyć do sprawiedliwego i trwałego pokoju. Czynię to z taką samą mocą, z jaką mój czcigodny poprzednik Jan Paweł II we wrześniu 1979 r. w Droghedzie usilnie prosił, by porzucić przemoc i powrócić na drogi pokoju. Wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny oraz św. Patryka i wszystkich świętych Irlandii powierzamy naszą wspólną modlitwę w tej intencji.

Benedykt XVI

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Chrystus obdarza pełnią życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.