CTV pokazała spotkanie Papieży

Zobacz galerię
CTV pokazała spotkanie Papieży
(fot. CTV)
Logo źródła: Radio Watykańskie PAP/ KAI/ CTV

Watykańska telewizja CTV pokazała nagranie filmowe ze spotkania i fragmentu rozmowy papieża Franciszka i Benedykta XVI w sobotę w Castel Gandolfo. To pierwsze zdjęcia emerytowanego papieża od jego abdykacji 28 lutego.

W krótkim materiale filmowym można było zobaczyć scenę powitania Franciszka i Benedykta XVI na lądowisku śmigłowca. Obaj objęli się.

DEON.PL POLECANastępne bardzo sugestywne sceny zarejestrowano w kaplicy Pałacu Apostolskiego w Castel Gandolfo. Widać, jak Benedykt XVI w białej sutannie, idący z trudem o lasce pokazuje swemu następcy przygotowany dla niego honorowy klęcznik. Franciszek wziął jednak za rękę Benedykta XVI i pokazał mu, że chce modlić się, klęcząc obok niego. Uwieczniono też scenę ich wspólnej modlitwy.

 

Więcej »

Ponadto przedstawiono chwilę spotkania w bibliotece i moment wręczenia Benedyktowi XVI przez Franciszka obrazu Matki Boskiej Pokornej. "Pomyślałem o Waszej Świątobliwości, o jego pontyfikacie" - powiedział papież do swego poprzednika.

45 minut trwała rozmowa Papieża Franciszka z jego poprzednikiem, Benedyktem XVI - wynika z informacji przekazywanych na Tweeterze o oświadczeniach rzecznika prasowego Watykanu, ks. Federico Lombardiego SJ.

Z doniesień tych wynika, że obydwaj z lądowiska dla śmigłowców udali się do Pałacu Apostolskiego tym samym samochodem: papież Franciszek po prawej a Benedykt po lewej stronie. Wzruszające było ich powitanie i wzajemny uścisk. Rozmowy poprzedziła wspólna modlitwa przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej w kaplicy w Castel Gandolfo. Obaj siedzieli w jednej ławce.

Papież Franciszek przekazał swemu poprzednikowi obraz Matki Bożej Pokory. Rozmowa w cztery oczy w bibliotece trwała 45 min. i toczyła się w klimacie serdeczności i zażyłości.

Franciszek ponowił wobec swego poprzednika wyrazy wdzięczności, Benedykt XVI wyraził mu zaś hołd i zapewnił o posłuszeństwie.

Podczas obiadu towarzyszyli im sekretarze - ks. prał. Alfred Xuereb i abp Georg Gänswein.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

CTV pokazała spotkanie Papieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.