"Dawajcie świadectwo swoim życiem"

"Dawajcie świadectwo swoim życiem"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
4 lata temu
KAI / ak

- Nauczajcie modlitwy modląc się; głoście wiarę wierząc; dawajcie świadectwo swoim życiem! - powiedział Franciszek 46. nowym arcybiskupom-metropolitom, którzy w formie prywatnej otrzymali dziś paliusze. Zgodnie z nowymi obrzędami ich uroczyste nałożenie odbędzie się w stolicach biskupich poszczególnych hierarchów. W Mszy św. w Watykanie z okazji uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła bierze udział delegacja patriarchatu Konstantynopola z metropolitą Pergamonu Joannisem Zizioulasem.

Nawiązując do opisanego w Dziejach Apostolskich heroizmu apostołów Ojciec Święty zaznaczył, że ich życie jest dla ludzi wierzących mocnym wezwaniem do modlitwy, wiary i świadectwa. Byli oni wspierani modlitwą Kościoła, która sprawiała, że lud Boży był gotowy do wyruszenia w drogę, był mocny mocą Bożą. - Żadna wspólnota chrześcijańska nie może iść naprzód bez wsparcia wytrwałej modlitwy! Modlitwy, która jest spotkaniem z Bogiem, z Bogiem, który nigdy nie zawodzi; z Bogiem wiernym swemu słowu; z Bogiem, który nie opuszcza swoich dzieci - stwierdził papież.

Zobacz pełny tekst papieskiej homilii >>>

Franciszek podkreślił także znaczenie wiary w obliczu wyzwań przed jakimi staje Kościół, który usiłują zniszczyć różne moce. Nie jest on własnością ludzi, ale tylko i jedynie Chrystusa. - Tylko ten, kto żyje w Chrystusie, krzewi i broni Kościoła świętością życia, na wzór apostołów Piotra i Pawła - powiedział Ojciec Święty. Zaznaczył, iż ludzie wierzący w imię Chrystusa wskrzeszali umarłych; uzdrawiali chorych; miłowali swoich prześladowców; ukazali, że nie ma siły, która mogłaby pokonać tych, którzy mają moc wiary!

Papież podkreślił również znaczenie świadectwa wiary, będącego warunkiem owocności Kościoła, który zwyciężył zło poprzez odważne, konkretne i pokorne świadectwo swoich dzieci. Ten właśnie Kościół pragnie aby jego pasterze byli ludźmi modlitwy, nauczającymi, iż "wyzwolenie od wszelkich zniewoleń jest jedynie dziełem Boga i owocem modlitwy; iż Bóg w odpowiedniej chwili posyła swego anioła, aby nas ocalił od wielu zniewoleń i niezliczonych kajdan światowych". - Także i wy bądźcie dla najbardziej potrzebujących aniołami i posłańcami miłosierdzia! - zaapelował Franciszek.

Ojciec Święty wezwał także nowych arcybiskupów, by byli ludźmi wiary, nauczającymi wiernych, aby się nie lękali prześladowań oraz ludźmi świadectwa, nie wstydzącymi się "imienia Chrystusa i Jego krzyża ani wobec ryczących lwów ani też mocarstw tego świata". - Nauczajcie modlitwy modląc się; głoście wiarę wierząc; dawajcie świadectwo swoim życiem! - zakończył papież swoją homilię.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Dawajcie świadectwo swoim życiem"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Dawajcie świadectwo swoim życiem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.