Dlaczego papież uważa, że "diabeł karze Meksyk"?

Dlaczego papież uważa, że "diabeł karze Meksyk"?
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Latin Times / PAP / kk

Kilka miesięcy temu papież udzielił wywiadu magazynowi "El Observador". Po serii tragicznych trzęsień ziemi w Meksyku, nagranie stało się internetowym viralem.

W wywiadzie papież wyjaśnia dlaczego uważa, że diabeł karze Meksyk. Franciszek twierdzi, że Meksyk jest ofiarą tak licznych katastrof ponieważ poświęcił się Matce Bożej z Guadalupe.

Co kryje w sobie wizerunek Matki Bożej z Guadalupe? >>

"Myślę, że diabeł karze Meksyk z taką nienawiścią ponieważ nie może przyjąć, że Dziewica z Guadalupe ukazała tam swego syna. To moja prywatna opinia, ale twierdzę, że Meksyk stał się w pewnym sensie uprzywilejowany w męczeństwie, bo rozpoznał i wziął w obronę Matkę Bożą" - mówi Franciszek.

DEON.PL POLECA


"Mieszkańcy Guadalupe to oddani Meksykanie. Nie tylko katolicy, ale także ateiści, którzy czują się dziećmi Tej, która dała nam Zbawiciela, który zniszczył diabła" - mówi papież. "Wierzę, że takie są powody przekleństwa, które na Meksyk zsyła diabeł" - dodawał.

Umieszczone na Facebooku nagranie z wywiadu, stało się internetowym viralem, który zebrał liczne opinie internautów. Można je zobaczyć poniżej:

El diablo castiga a México

El diablo castiga a México

Opublikowany przez El Observador de la Actualidad na 5 stycznia 2017

Niektórzy krytykują papieża, ale pojawiają się i takie głosy: "Właśnie z tego powodu musimy się modlić o szczególną opiekę Maryi Dziewicy ponieważ to ona zgniotła łeb diabłu. Ona jest naszą tarczą i orędowniczką. Wie że nasz los jest ciężki, ale nigdy nas nie opuszcza".

Niedawne trzęsienie ziemi w Meksyku zabiło ponad 300 osób. Watykan przekazał na rzecz rodzin ofiar katastrofy 150 tysięcy dolarów. Do wsparcia Meksykanów wezwał także polski Episkopat.

"Zwracam się z apelem do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o pomoc dla ofiar kataklizmu. Chcemy to uczynić zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym, organizując Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku - «Kościół w Polsce dla Meksyku»" - podkreślił abp Gądecki.

 "Proszę o modlitwę podczas mszy świętych we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce. Proszę o modlitwę w rodzinach oraz domach zakonnych. Proszę o modlitwę prywatną i wspólnotową podczas październikowych nabożeństw różańcowych" - napisał przewdoniczący KEP.

Pomoc materialną można przekazywać za pośrednictwem Caritas Polska, wysyłając SMS z hasłem MEKSYK pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT), włączając się w organizowane w przed kościołami zbiórki ofiar, bądź dokonując bezpośrednich wpłat na konto Caritas Polska lub Caritas diecezjalnych - z dopiskiem MEKSYK. Potrzebne dane można odnaleźć na stronie www.caritas.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Dlaczego papież uważa, że "diabeł karze Meksyk"?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.