Franciszek do Polaków: przebaczając innym bądźmy świadkami miłosierdzia

Franciszek do Polaków: przebaczając innym bądźmy świadkami miłosierdzia
(fot. Grzegorz Gałązka)
5 lat temu
KAI/ ed

Do przebaczania innym i stawania się w ten sposób świadkami Bożego miłosierdzia wezwał dziś papież podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Wzięło w niej udział około 30 tys. wiernych.

"Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, przebaczenie Boga jest tym, czego potrzebujemy wszyscy i jest ono największym znakiem Jego miłosierdzia. Wszyscy jesteśmy grzesznikami i potrzebujemy miłosierdzia. Wszyscy też jesteśmy wezwani, abyśmy przebaczając innym stawali się świadkami miłosierdzia. Niech Maryja, Matka Miłosierdzia, wyprasza nam tę łaskę u zmartwychwstałego Pana. Niech Wam Bóg błogosławi!" - powiedział do Polaków Ojciec Święty.

Papieską katechezę streścił o polsku ks. prałat Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

"Dzisiaj, rozważając Psalm 51 nazywany Miserere, kończymy katechezy na temat miłosierdzia w Starym Testamencie. "Tytuł" jaki starożytna tradycja żydowska nadała temu Psalmowi odwołuje się do historii króla Dawida i jego grzechu z Batszebą, żoną Uriasza Chetyty. Gdy prorok Natan objawia mu jego winę, ten wyznaje swój grzech i prosi Boga o miłosierdzie. Prosi, aby poruszony miłością tak wielką, jak miłość ojca lub matki, zmiłował się i okazał swoją łaskę. Wierzy, że tylko Bóg może uwolnić go od grzechu.

Każdy, kto modli się tym Psalmem, poszukuje przebaczenia, wyznaje swoją winę i oddaje hołd sprawiedliwości i świętości Boga, a potem prosi o łaskę i miłosierdzie. Powierza się dobroci Boga, bo wie, że ​​Boże przebaczenie jest skuteczne. Dzięki przebaczeniu stajemy się nowym stworzeniem, pełnym mocy Ducha i radości. Teraz zaczyna się dla nas nowa rzeczywistość: nowe serce, nowy duch, nowe życie."

W dzisiejszej audiencji udział między innymi wzięli klerycy i księża moderatorzy Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, duszpasterze i studenci z Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego "W Sercu" ze Szczecina oraz pielgrzymi z Ostrołęki.Do przebaczania innym, aby stawać się w ten sposób świadkami Bożego miłosierdzia wezwał dziś papież Polaków podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Wzięło w niej udział około 30 tys. wiernych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Franciszek do Polaków: przebaczając innym bądźmy świadkami miłosierdzia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.