Papież Franciszek odwiedził Benedykta XVI

Papież Franciszek odwiedził Benedykta XVI
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
5 lat temu
KAI / pk

Z okazji świąt Wielkanocnych Franciszek odwiedził papieża-seniora Benedykta XVI. Ta tradycyjna już wizyta, składana poprzednikowi z okazji wielkich świąt kościelnych, odbyła się w klasztorze "Mater Ecclesiae" w Ogrodach Watykańskich, gdzie papież Ratzinger mieszka od 2013 r., gdy ustąpił z urzędu.

Jak poinformowano dopiero 30 bm., spotkanie odbyło się tydzień temu, w Wielką Środę i trwało godzinę.

Stosunki między papieżem z Argentyny a jego poprzednikiem rodem z Niemiec są bardzo serdeczne, o czym mówił wielokrotnie sam Franciszek podczas konferencji prasowych na pokładach samolotów. Z reguły obaj spotykają się z okazji Bożego Narodzenia, Wielkanocy i po podróżach zagranicznych obecnego biskupa Rzymu.

Po ustąpieniu z papieskiego urzędu 28 lutego 2013 Benedykt XVI zapewnił swego, nieznanego jeszcze wówczas następcę o "posłuszeństwie i wierności". Równocześnie zapowiedział, że wycofuje się z życia publicznego a resztę życia pragnie spędzić na modlitwie i rozważaniach. Benedykt XVI, który 16 kwietnia skończy 89 lat, na zaproszenie obecnego papieża, wziął udział w kilku ważnych uroczystościach kościelnych, m.in. w obrzędzie kreowania nowych kardynałów oraz 27 kwietnia 2014 we Mszy św. kanonizacyjnej Jana XXIII i Jana Pawła II. Dotychczas po raz ostatni pojawił się publicznie 8 grudnia ub.r. podczas otwarcia Drzwi Świętych na rozpoczęcie Jubileuszu Miłosierdzia.

Oprócz modlitwy i medytacji papież-senior prowadzi bogatą korespondencję i gra na fortepianie. Bardzo ograniczył swoją pracę naukową. Chociaż ma problemy z poruszaniem się, codziennie po południu udaje się do Groty Matki Bożej z Lourdes w Ogrodach Watykańskich, gdzie odmawia Różaniec. Tam też czasami spotyka się ze swoimi gośćmi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek odwiedził Benedykta XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.