Franciszek: Miejmy przy sobie Ewangelię

Franciszek: Miejmy przy sobie Ewangelię
(fot. EPA/ETTORE FERRARI)
KAI / psd

Na drodze życia bądźmy uważni, odważni i nie zmęczeni! Niech będzie z nami zawsze Słowo Boże! Miejmy przy sobie Ewangelię, czytajmy ją i rozważajmy - zachęcał Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Nawiązując do dzisiejszej uroczystości Objawienia Pańskiego papież przypomniał, że Jezus przyszedł na ziemię, aby zbawić nie tylko jeden lud Izraela, ale wszystkich ludzi i prosił by "żywić zawsze wielkie zaufanie i nadzieję wobec każdej osoby i jej zbawienia: także za tymi, którzy wydają się dalecy od Pana idzie, a może wręcz "ściga ich" Jego żarliwa i wierna miłość". Ojciec Święty złożył też życzenia Kościołom Wschodu, katolickim i prawosławnym, z okazji rozpoczynających się w nich dzisiaj świąt Bożego Narodzenia.

Nawiązując do dzisiejszej uroczystości papież zaznaczył, że poprzez gest adoracji Mędrcy świadczą, że Jezus przyszedł na ziemię, aby zbawić nie tylko jeden lud Izraela, ale wszystkich ludzi. "Dlatego w dzisiejszym święcie nasze spojrzenie poszerza się na perspektywę całego świata, aby świętować objawienie się Pana wszystkim narodom, to znaczy objawienie się miłości i powszechnego zbawienia Boga. Nie zastrzega On swej miłości jedynie dla niektórych uprzywilejowanych, ale ofiaruje ją wszystkim. Tak jak jest Stwórcą i Ojcem wszystkich, tak też pragnie być Zbawicielem wszystkich" - wyjaśniał papież i zachęcał aby "żywić zawsze wielkie zaufanie i nadzieję wobec każdej osoby i jej zbawienia: także za tymi, którzy wydają się dalecy od Pana idzie, a może wręcz "ściga ich" Jego żarliwa i wierna miłość".

Franciszek określił podróż Mędrców jako drogę duszy, jako pielgrzymowanie ku spotkaniu z Chrystusem. "Podobnie jak dla Mędrców, tak też i dla nas poszukiwanie Boga oznacza pielgrzymowanie, wpatrując się w niebo i dostrzegając w widzialnym znaku gwiazdy niewidzialnego Boga, który przemawia do naszych serc" - powiedział Ojciec Święty.

Zaznaczył, że gwiazdą, która może prowadzić każdego człowieka do Jezusa jest Słowo Boże. "Jest ono światłem, które ukierunkowuje naszą pielgrzymkę, karmi naszą wiarę i odradza ją. To Słowo Boże nieustannie odnawia nasze serca i nasze wspólnoty" - wyjaśniał Franciszek i zachęcił do jego czytania i rozważania każdego dnia, aby "stało się dla każdego jakby płomieniem, jaki nosimy w sobie, aby oświetlić nasze kroki, a także kroki tych, którzy podążają obok nas, być może z trudem starając się znaleźć drogę do Chrystusa".

Franciszek złożył życzenia Kościołom Wschodu katolickim i prawosławnym z okazji rozpoczynających się u nich dzisiaj świąt Bożego Narodzenia. "W tym dniu Objawienia Pańskiego nasza myśl biegnie również do braci i sióstr chrześcijańskiego Wschodu, katolików i prawosławnych, z których wielu obchodzić będzie jutro uroczystość Bożego Narodzenia. Niech dotrą do nich nasze serdeczne życzenia" - powiedział Ojciec Święty.

Franciszek przypomniał, że dzisiaj obchodzimy też Światowy Dzień Misyjny Dzieci. "Jest to święto dzieci, które z radością przeżywają dar wiary i modlą się, aby światło Jezusa dotarło do wszystkich dzieci na świecie. Zachęcam wychowawców do pielęgnowania w najmłodszych ducha misyjnego, aby zrodzili się wśród nich świadkowie czułości Boga i głosiciele Jego miłości" .

Na zakończenie powiedział: "Zwróćmy się teraz do Maryi Panny i przyzywajmy Jej ochrony nad Kościołem powszechnym, aby na całym świecie upowszechniał Ewangelię Chrystusa, Lumen gentium, światło wszystkich narodów".

 

Więcej»

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek: Miejmy przy sobie Ewangelię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.