Franciszek mówił w radiu jak wygrać wojnę

Franciszek mówił w radiu jak wygrać wojnę
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie mg

- Jest tylko jeden sposób, by wygrać wojnę: nie prowadzić jej - powiedział papież Franciszek w wywiadzie jakiego "na żywo" udzielił parafialnej rozgłośni Virgen del Carmen 99.9 z miejscowości Campo Gallo w argentyńskiej prowincji Santiago del Estero.

Rozmowę prowadzili dwaj księża: Joaquín Giangreco i Juan Liebana, będący w Campo Gallo, zaś papież rozmawiał z nimi - dzięki łączom radiowym - z Watykanu.

Zwracając się do ludzi młodych papież zauważył, że niektórzy z nich przedwcześnie przechodzą na emeryturę.

Podkreślił, że nie chce "smutnej i postarzałej młodzieży", powinna ona bowiem mocno starać się dać szczęście innym ludziom, walczyć o wielkie sprawy i czerpać z tego radość.

Franciszek wyraził nadzieję, że niedługo dojdzie do beatyfikacji "Mama Antuli". Chodzi o Maríę Antonię de Paz y Figueroa, świecką konsekrowaną z XVIII w., która na północnym wschodzie Argentyny upowszechniała ignacjańskie ćwiczenia duchowe (odbyło je 70 tys. ludzi). Skupiła wokół siebie grupę dziewcząt, które żyły we wspólnocie, pełniły dzieła charytatywne i współpracowały z kapłanami-jezuitami. W krótkim czasie zorganizowała osiem 300-osobowych grup osób potrzebujących, które utrzymywała z jałmużny.

Kiedy w 1767 r. jezuici zostali wyrzuceni z Argentyny, przemierzała całą północną część kraju, by troszczyć się o rozpoczęte przez nich dzieła. Miała przy sobie jedynie drewniany krzyż - symbol miłości Chrystusa.

Campo Gallo znajduje się 245 km od Santiago del Estero, liczy 5,5 tys. mieszkańców i jest stolicą departamentu Alberdi. Ks. Giangreco założył rozgłośnię radiową przed trzema laty jako kanał informacyjny dla swej parafii, rozciągającej się na obszarze pięciu tysięcy kilometrów kwadratowych.

W poszukiwaniu funduszy na sfinansowanie tego przedsięwzięcia aktywnie uczestniczył ówczesny arcybiskup Buenos Aires, kard. Jorge Mario Bergoglio - obecny papież. Pierwszego wywiadu, który spotkał się z wielkim zainteresowaniem, Franciszek udzielił tej rozgłośni w 2014 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek mówił w radiu jak wygrać wojnę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.