Franciszek o tym, co naprawdę znaczą słowa "Przyjdź królestwo Twoje"

Franciszek o tym, co naprawdę znaczą słowa "Przyjdź królestwo Twoje"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie / kw

Królestwo Boże już jest między nami, a zarazem przychodzi, jest przedmiotem nadziei - mówił Papież w kolejnym rozważaniu na temat modlitwy Ojcze Nasz.

Są one emitowane w każdą środę wieczorem w telewizji włoskiego episkopatu TV2000. Tym razem Franciszek odniósł się do słów: Przyjdź królestwo Twoje.

"Głównym podmiotem dziejów jest żebrak. To najubożsi tworzą historię. Oni są podmiotem dziejów i zbawienia. Z nimi jest Jezus. To prawda, jest ze wszystkimi. Kiedy zaprasza na ucztę weselną, mówi: niech przyjdą wszyscy, dobrzy i źli, ale On preferuje ubogich. Głównym podmiotem dziejów jest żebrak.

Żebrak nie tylko ze względów materialnych, ale również my, żebracy duchowi. Przyjdź królestwo Twoje, bo bez Twojego królestwa niczego nie możemy zrobić. Mówić «Przyjdź królestwo Twoje» to żebrać" - powiedział Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Franciszek o tym, co naprawdę znaczą słowa "Przyjdź królestwo Twoje"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.