Franciszek zachęcił Polaków do modlitwy różańcowej

Franciszek zachęcił Polaków do modlitwy różańcowej
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
3 lata temu
KAI / kk

O modlitwę na różańcu za Kościół, Stolicę św. Piotra oraz w intencjach całego świata a także przepraszania za grzechy zachęcił papież pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Franciszek nawiązał do objawień w Fatimie a także szczególnego charakteru października, jako miesiąca różańcowego.

Oto słowa Ojca Świętego skierowane do Polaków:

Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich w dniu, w którym przypada święto Franciszka z Asyżu. Chcę wspomnieć, że 100 lat temu w Fatimie, w każdym z sześciu objawień, Matka Boża prosiła: "Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali Różaniec". Odpowiadając na Jej prośbę, módlmy się wspólnie za Kościół, Stolicę św. Piotra, w intencjach całego świata. Przepraszajmy za grzechy. Prośmy o nawrócenie wątpiących, odrzucających Boga i o zbawienie dusz czyśćcowych. Wam wszystkim, którzy odmawiacie Różaniec, z serca błogosławię!

Papieską audiencję streścił po polsku ks. prał. Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Bracia i siostry, w tej środowej katechezie chcę podjąć temat "Misjonarze nadziei dzisiaj". Czynię to na początku października, który w Kościele poświęcony jest misjom, w święto Franciszka z Asyżu, wielkiego misjonarza nadziei. Wiemy, że istotą przepowiadania Kościoła jest zmartwychwstanie Pana Jezusa. Bez tego faktu Ewangelia byłaby tylko budującą księgą, ale nie byłaby przepowiadaniem nadziei. Zmartwychwstanie dokonało przełomu w sercu i umysłach uczniów. Odrodzeni do nowego życia, zaniosą dobrą nowinę całemu światu. My również mamy być misjonarzami nadziei. Mamy świadczyć wobec wszystkich, że Chrystus zmartwychwstał: słowami, czynami, stylem życia. Chrześcijanin to ktoś, kto jest przekonany, że w człowieku kryje się dobro, że zło można zwyciężyć dobrem, a nienawiść - miłością. Za prawdę o zmartwychwstaniu wielu uczniów Chrystusa prześladowano, wielu poniosło śmierć męczeńską. Prześladowania nie są obce także naszym czasom. Męczennicy za wiarę dają świadectwo, że niesprawiedliwość nie jest ostatnim słowem w życiu, bo kto ma Chrystusa przy swym boku, naprawdę niczego się już nie boi. Podejmując zadania misjonarzy nadziei pamiętajmy o wskazaniach św. Pawła Apostoła, iż "Bóg nie dał nam ducha bojaźni, ale mocy, miłości oraz trzeźwego myślenia" (2 Tm 1,7). Niech ta zachęta dodaje nam odwagi w wyznawaniu wiary.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli między innymi wierni z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Skoczowie (diec. bielsko-żywiecka); z parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku (arch. przemyska); z parafii Opatrzności Bożej z Tucholi - Rudzki Most (diec. pelplińska);z parafii św. Marcina biskupa i Marii Magdaleny z Górki Pabianickiej (arch. Lódzka); z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą (diec. włocławska); parafii św. Stanisława Kostki z Korytowa oraz z Niepokalanego Poczęcia NMP Konarzewo ((arch., szczecińsko-kamieńska). Chór "Cantanti" z parafii Św. Trójcy w Kobyłce (arch. warszawska); pielgrzymi z Liceum Ogólnokształcącego w SOKÓŁCE; Pielgrzymka ratowników medycznych z Wrocławia; Uczennice szkoły Sióstr Niepokalanek z Nowego Sącza wraz z siostrami z okazji 120 rocznicy powstania klasztoru i szkoły; Grupa studencka z Warszawy (z bursy Sióstr Felicjanek); Pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej "Przełom" z Mińska Mazowieckiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa
9,95 zł
19,90 zł

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Franciszek zachęcił Polaków do modlitwy różańcowej
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Franciszek zachęcił Polaków do modlitwy różańcowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.