Kolejny pracowity miesiąc papieża Franciszka

Kolejny pracowity miesiąc papieża Franciszka
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / ptt

Oficjalne ogłoszenie Roku Miłosierdzia, Msza św. dla Ormian, kolejne posiedzenie Rady Kardynałów ( K-9), udzielenie święceń kapłańskich to niektóre z planowanych w kwietniu wydarzeń, którym będzie przewodniczył papież Franciszek. Ojciec Święty przyjmie też w kwietniu wielu przywódców politycznych.

W najbliższą sobotę 11 kwietnia o godz. 17.30 papież będzie przewodniczył w bazylice watykańskiej uroczystemu ogłoszeniu Roku Miłosierdzia. Nastąpi to w trackie pierwszych nieszporów uroczystości Bożego Miłosierdzia.

Następnego dnia w niedzielę 12 kwietnia Franciszek odprawi Mszę św. dla katolików obrządku ormiańskiego. Współkoncelebransami będą ormiańsko-katolicki patriarcha Nerses Bedros XIX Tarmouni oraz biskupi i księża obrządku ormiańskiego. Podczas tej liturgii papież ogłosi doktorem Kościoła Grzegorza z Nareku. Będzie ona miała miejsce w 100 lat po rozpoczęciu przez Imperium Otomańskie masowych wypędzeń i mordów na ludności ormiańskiej.

W poniedziałek 13 kwietnia Ojciec Święty podejmie sprawowanie Eucharystii z grupami wiernych w Domu Świętej Marty. Tego samego dnia rozpocznie się 9 sesja Rady Kardynałów ( K-9), pracującej nad reformą funkcjonowania Kurii Rzymskiej i wspierającej papieża w rządzeniu Kościołem. Jej prace trwać będą do środy 15 kwietnia.

DEON.PL POLECA

Od 13-17 kwietnia w Domu Świętej Marty obradować będzie pod przewodnictwem prefekta Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerharda Ludwiga Müllera Papieska Komisja Biblijna.

Do 15 kwietnia napływać będą do sekretariatu generalnego Synodu Biskupów materiały opracowane przez poszczególne episkopaty na październikowe zgromadzenie zwyczajne synodu o rodzinie.

16 kwietnia przypada 88 rocznica urodzin papieża-seniora, Benedykta XVI.

W sobotę 18 kwietnia Ojciec Święty przyjmie prezydenta Włoch, Sergio Mattarellę.

W niedzielę 19 kwietnia rozpocznie się nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego. W związku z tym w dniach 21 i 22 czerwca miasto to odwiedzi papież Franciszek.

23 kwietnia obchodzone będą imieniny Ojca Świętego, a dzień wcześniej 42. rocznica jego uroczystej profesji zakonnej.

W niedzielę 26 kwietnia papież udzieli święceń kapłańskich.

Ponadto w kwietniu Franciszek przyjmie według doniesień prasowych prezydenta Słowacji Andreja Kiskę, prezydenta Gruzji, Giorgi Margwelaszwilego, prezydenta Serbii, Tomislava Nikolića, premiera niemieckiego landu Saksonia-Anhalt, Reinera Haseloffa, prezydenta Republiki Czeski, Miloša Zemana, oraz prezydenta Seszeli, Jamesa Michela.

Przyjmie też listy uwierzytelniające ambasadora Włoch i Słowenii przy Stolicy Apostolskiej a także przybywających z wizytą ad limina biskupów Kenii i Beninu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kolejny pracowity miesiąc papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.