Konto Franciszka na Instagramie to "miłosierdzie opowiadane obrazami"

Konto Franciszka na Instagramie to "miłosierdzie opowiadane obrazami"
(fot. giulio napolitano/shutterstock.com)
PAP/ ed

"Miłosierdzie opowiadane obrazami" - pod takim tytułem pisze serwis Vatican News o koncie Franciszka na Instagramie, które właśnie skończyło dwa lata.

Konto @Franciscus powstało 19 marca 2016 r. Obecnie śledzi je 5,3 mln internautów.

W tym "osobistym albumie" papieża ukazało się już ponad 500 zdjęć, ilustrujących najbardziej znaczące wydarzenia jego posługi. W przeciwieństwie do konta @Pontifex na Twitterze Franciszek przemawia tu za pomocą obrazów.Nataša Govekar, dyrektorka teologiczno- duszpasterska w watykańskim Sekretariacie ds. Komunikacji zauważa, że największym uznaniem na @Franciscus ciszą się fotografie, na których "papież jest papieżem, modli się, błogosławi, spotyka ludzi i poprzez swa bliskość wchodzi w relacje z milionami ludzi".

Papież odpowiada na pytanie: czy tatuaże mają jakiekolwiek znaczenie? Czy katolicy mogą je nosić? >>

DEON.PL POLECA

Jeden z tysięcy komentarzy umieszczanych pod zdjęciami głosi: "Miłość Twego serca jaśnieje na Twojej twarzy". - Uśmiech, który wzbudza nadzieję, ton głosu, który niesie pocieszenie, uścisk, który zdaje się dosięgać ludzi także za pośrednictwem obrazu cyfrowego świadczą, że Franciszek przebywa ze wszystkimi "drogę miłosierdzia i czułości Boga", jak zapowiadał w swoim pierwszym wpisie - mówi Govekar.

Swe konto na Instagramie ma też portal Vatican News. Od kilku tygodni na @Vaticannews publikowana jest seria zdjęć oznaczanych hasztagiem #vaticanbnw, która proponuje mało znane czarno-białe fotografie papieży i Watykanu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Konto Franciszka na Instagramie to "miłosierdzie opowiadane obrazami"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.