Korea Płd.: szef dyplomacji watykańskiej przyjęty przez prezydenta

Korea Płd.: szef dyplomacji watykańskiej przyjęty przez prezydenta
(fot. PAP/EPA/YONHAP)
KAI / ms

Na znaczenie wkładu Ojca Świętego w rozpoczęty proces dialogu obydwu państw koreańskich zwrócił uwagę w rozmowie z abp. Paulem Richardem Gallagherem prezydent Republiki Korei, Moon Jae-in.

Sekretarzowi ds. relacji Stolicy Apostolskiej z państwami towarzyszyli arcybiskup Seulu, Andrew Yeom Soo-jung oraz nuncjusz apostolski w Korei, abp Alfred Xuereb.

Zdaniem południowokoreańskiego prezydenta "Franciszek przyczynił się do sukcesu szczytu między dwoma państwami koreańskimi poprzez swoje orędzie pokoju i zgody". Szef watykańskiej dyplomacji odwiedził także strefę zdemilitaryzowaną. W swoim wpisie w księdze pamiątkowej zaznaczył, że ufa, iż ten jeden z ostatnich reliktów zimnej wojny przekształci się w miejsce "nadziei i pojednania".

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się z lokalnymi mediami, przedstawiciel Stolicy Apostolskiej podkreślił, że podjęcie negocjacji między obydwoma państwami koreańskimi było wydarzeniem historycznym oraz zapewnił o wsparciu tego procesu przez Ojca Świętego.

"Niewątpliwie będzie wiele wyzwań i wiele trudności do pokonania, ale determinacja jaką zawsze okazywał naród koreański będzie wsparciem na drodze jaka go czeka w przyszłości. Jestem pewien, przy wsparciu modlitw chrześcijan i wielu innych ludzi dobrej woli na całym świecie w nadchodzących miesiącach zostanie osiągniętych wiele dobrych rzeczy" - powiedział abp Gallagher.

Szef watykańskiej dyplomacji odwiedził także plac budowy kościoła katolickiego wybudowanego w strefie zdemilitaryzowanej, która ma być ukończona do marca przyszłego roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Korea Płd.: szef dyplomacji watykańskiej przyjęty przez prezydenta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.