Najnowsza aplikacja mobilna: żart z papieżem

Najnowsza aplikacja mobilna: żart z papieżem
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
rv / kw

To nie żart! W USA, bezpośrednio przed pielgrzymką Franciszka, powstała aplikacja mobilna "Joke with the Pope".

"Uwielbiam się śmiać i żartować. Pomaga mi to być bliżej Boga". Papież Franciszek pisze o tym do autorów aplikacji mobilnej "Joke with the Pope" (Żart z papieżem), którą Papieskie Stowarzyszenie Misyjne w Stanach Zjednoczonych zrealizowało przed jego pielgrzymką do tego kraju.

Celem kampanii jest nie tylko poznawanie pełnego radości nauczania Franciszka, poprzez dzielenie się z innymi ulubionymi kawałami o Papieżu i cytatami z jego nauczania, ale i zebranie funduszy na projekty charytatywne w Etiopii, Kenii i Argentynie.

"Szczęście jest jednym z największych darów jaki otrzymaliśmy od Boga. Pragnie On byśmy wszyscy byli szczęśliwi i dzielili się naszą radością z innymi" - pisze Papież przypominając zarazem, że niestety na świecie wiele osób, szczególnie dzieci pozbawionych jest szczęścia.

Franciszek zachęca młodych, by byli misjonarzami radości. "Dzielcie się waszą radości, śmiejcie z innymi, opowiadajcie sobie żarty, a świat stanie się lepszy" - apeluje Papież przypominając, że Bóg naprawdę pragnie naszego szczęścia.

Zebrane dzięki aplikacji fundusze trafią do centrum dla bezdomnych w Addis Abebie, ośrodka dla dzieci ulicy w Buenos Aires oraz centrum dożywiania w Nairobi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Najnowsza aplikacja mobilna: żart z papieżem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.