Niespodziewana wizyta papieża. Dokąd?

Niespodziewana wizyta papieża. Dokąd?
fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
Radio Watykańskie / mm

Papież Franciszek odwiedził niespodziewanie 1 stycznia po południu rzymską bazylikę Matki Bożej Większej. Wizyta była związana z przypadającą wtedy uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Ojciec Święty przez ponad dwadzieścia minut modlił się w ciszy przed ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani. Niespodziewana wizyta wywołała wielką radość obecnych w bazylice wiernych i turystów, w tym dużej grupy młodzieży.

Rzymska bazylika Santa Maria Maggiore jest jednym z ulubionych miejsc Papieża Franciszka. Często odwiedzał ją jeszcze jako biskup i kardynał, gdy przyjeżdżał do Rzymu. Od swego wyboru Franciszek odwiedził tę bazylikę już siedem razy. Pierwszy raz przybył tam dzień po swoim wyborze na Stolicę Piotrową.

O tej maryjnej świątyni Franciszek mówił podczas przedpołudniowej Mszy sprawowanej w bazylice watykańskiej. Podkreślił, że ostateczne zdefiniowanie boskiego macierzyństwa Maryi na Soborze w Efezie stanowiło niezwykle doniosłe wydarzenie w dziejach Kościoła. Franciszek przypomniał, że wkrótce potem w Rzymie została zbudowana bazylika Matki Bożej Większej, pierwsze sanktuarium maryjne Rzymu i całego Zachodu, w którym czczony jest wizerunek Matki Bożej - Theotokos - jako Salus Populi Romani.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niespodziewana wizyta papieża. Dokąd?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.