Nowy film o Papieżu Franciszku [TRAILER]

Nowy film o Papieżu Franciszku [TRAILER]
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
5 lat temu
KAI / kw

We wszystkich kinach Paragwaju jest w tych dniach wyświetlany film "Ore Ru", co w języku guarani znaczy "Ojcze nasz". Jest to materiał dokumentalny poświęcony niedawnej wizycie Franciszka w tym kraju.

Myśl o nakręceniu takiego obrazu zrodziła się już trzy miesiące przed lipcowym przyjazdem Ojca Świętego. Znaleziono zatem reżysera i ekipę filmową, która pod tym kątem śledziła każdy jego krok w tym kraju, a także przygotowania do samej wizyty oraz to, co wydarzyło się po jej zakończeniu.

Dokument pokazuje to, co dzieje się przed pielgrzymką papieża, a później w jej trakcie, poprzez przeżycia czterech kobiet. Pierwszą jest 13-letnia Gaby, który mieszka w jednej z najbiedniejszych dzielnic stolicy kraju - Asunción. Druga to 16-letnia Mafe, która cierpi na nieuleczalną chorobę. Trzecią jest Margarita, 53-latka z plemienia Aché, która walczy o przetrwanie swej kultury i tradycji. I na końcu jest świadectwo 18-letniej Tati, która przeżyła pożar w centrum handlowym Ycuá Bolaños, podczas którego zginęło ponad 400 osób.

Reżyser Armando Aquino przypomniał także w swoim dziele ogromne znaczenie, jakie mała 27 lat wcześniej wizyta w Paragwaju Jana Pawła II.

Franciszek przebywał w Paragwaju w dniach 10-12 lipca, odwiedzając Asunción, Caacupé, Ñu Guazú. Jan Paweł II złożył wizytę w tym kraju w dniach 16-18 maja 1988, a na trasie jego pielgrzymowania leżały Asunción, Villarrica, Mariscal Estigarribia, Encarnación i Caacupé.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nowy film o Papieżu Franciszku [TRAILER]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.