Papież: Bóg jest naszym schronieniem

Papież: Bóg jest naszym schronieniem
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
KAI / jp

- Dzisiejsza Ewangelia wzywa nas usilnie do zaufania Bogu, który troszczy się o wszystkie swe stworzenia, zarówno zwierzęta i rośliny, jak i o człowieka - powiedział Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 26 lutego.

Po odmówieniu jej i udzieleniu zgromadzonym na Placu św. Piotra w Watykanie błogosławieństwa apostolskiego papież pozdrowił obecnych tam pielgrzymów z całego świata, wśród nich uczestników pielgrzymki mariańskiej z Warszawy i innych miast Polski.

>> Przeczytaj pełny tekst dokumentacji <<

Nawiązując do czytanego w tę niedzielę fragmentu Ewangelii św. Mateusza, mówiącego o trosce Boga o całe stworzenie, Ojciec Święty zauważył, że jest to mocne "wezwanie", którego "dobroczynne i troskliwe spojrzenie codziennie czuwa nad naszym życiem".

DEON.PL POLECA

Chociaż doświadczamy codziennie wielu trosk, które mogą zniechęcać, to jednak "Jezus wzywa nas usilnie, byśmy nie martwili się o dzień jutrzejszy, przypominając, że ponad wszystkim jest miłujący Ojciec, który nigdy nie zapomina o swoich dzieciach", a powierzenie się Jemu "nie rozwiąże wprawdzie magicznie problemów, ale pozwala podjąć go z właściwym nastawieniem" - zaznaczył.

Podkreślił, że Bóg "jest naszym schronieniem, źródłem naszej pogody ducha i pokoju, (....) opoką naszego zbawienia, której możemy się uchwycić, będąc pewnymi, że nie upadniemy". Jest On też naszą obroną przed czającym się złem, wielkim przyjacielem i sojusznikiem, ojcem, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

Papież przestrzegł przed opieraniem się na dobrach doraźnych i przypadkowych oraz przed zapominaniem, a tym bardziej odrzuceniem dobra najwyższego, jakim jest ojcowska miłość Boga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: Bóg jest naszym schronieniem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.