Papież do abp. Zimowskiego o Światowym Dniu Chorego

Papież do abp. Zimowskiego o Światowym Dniu Chorego
(fot. Grzegorz Gałązka - galazka.deon.pl)
KAI / jm

"Uczniowie Chrystusa, posyłani przez Niego i obdarzeni Jego mocą, namaszczali wielu chorych olejem i uzdrawiali" (por. Mk 6, 13). Podobnie jak oni, Kościół stale niesie chorym i cierpiącym duchową pomoc.

"Liczni są bowiem ludzie, którzy w codziennym życiu napotykają cierpienia i liczne trudności, potrzebując umocnienia z nieba i pociechy ducha" - pisze papież Franciszek w liście do swojego specjalnego wysłannika na główne obchody 24. Światowego Dnia Chorego.

W imieniu Ojca Świętego 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będzie im przewodniczył w Nazarecie abp Zygmunt Zimowski. Franciszek mianował go swym wysłannikiem nie tylko jako przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych, ale również dlatego, że on "sam znosi dzielnie i ufnie bóle związane z chorobą". Papież nawiązuje w ten sposób do ciężkiego schorzenia, któremu abp Zimowski uległ ponad rok temu. Wiązało się ono z operacjami i długim pobytem w szpitalu na terapii intensywnej.

Ojciec Święty przekazuje przez swojego przedstawiciela apostolskie błogosławieństwo uczestnikom nazaretańskich obchodów Światowego Dnia Chorego, zwłaszcza cierpiącym. Życzy im, by udział w tych uroczystościach wydał obfite duchowe owoce, dodając sił do gorliwego prowadzenia nowej ewangelizacji.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież do abp. Zimowskiego o Światowym Dniu Chorego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.