Papież do chorych: jesteście cennym skarbem Kościoła

Papież do chorych: jesteście cennym skarbem Kościoła
(fot. PAP/EPA/MÁRIO CRUZ)
KAI / jp

- Nie wstydźcie się tego, że jesteście cennym skarbem Kościoła - powiedział Franciszek do chorych podczas adoracji eucharystycznej na zakończenie Mszy św. w Fatimie.

Odprawił ją w setną rocznicę objawień Matki Bożej z 1917 r.

Franciszek przypomniał, że w swojej męce Jezus wziął na siebie wszystkie nasze cierpienia i wie, co to znaczy ból, rozumie nas, pociesza i daje nam siłę - jak to uczynił świętemu Franciszkowi Marto i świętej Hiacyncie i świętym wszystkich czasów i miejsc.

- Kościół prosi Pana, aby pocieszył strapionych, takich jak wy i On was pociesza w głębi serca, pociesza was darem męstwa - powiedział papież.

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że mamy przed naszymi oczyma Jezusa ukrytego, ale obecnego w Eucharystii, podobnie jak mamy Jezusa ukrytego, ale obecnego w ranach naszych braci i sióstr chorych i cierpiących.

DEON.PL POLECA

Przytoczył pytanie Maryi, jakie zadała przed stu laty pastuszkom w Fatimie: "Czy chcecie ofiarować się Bogu?" i zaznaczył: "Odpowiedź - «Tak, chcemy!» - daje nam możliwość zrozumienia i naśladowania ich życia. Przeżyli je, ze wszystkim, co miało w sobie z radości i z cierpienia, w postawie ofiary dla Pana".

Zachęcił chorych, by przeżywali swoje życie jako dar i powiedzieli Matce Bożej - jak pastuszkowie - że chcą ofiarować się Bogu z całego serca.

"Nie uważajcie siebie jedynie za adresatów solidarności charytatywnej, ale czujcie się w pełni uczestnikami życia i misji Kościoła" - wezwał Franciszek i wskazał: "Wasza obecność milcząca, ale bardziej wymowna od wielu słów, wasza modlitwa i codzienne ofiarowanie waszych cierpień w jedności z cierpieniami Jezusa ukrzyżowanego dla zbawienia świata, cierpliwa, a nawet radosna akceptacja waszego stanu są bogactwem duchowym, majątkiem dla każdej wspólnoty chrześcijańskiej. Nie wstydźcie się tego, że jesteście cennym skarbem Kościoła".

Na zakończenie zachęcił zebranych: "Powierzcie Bogu swój ból, cierpienie, wasze znużenie. Bóg jest Ojcem i nigdy o was nie zapomni".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież do chorych: jesteście cennym skarbem Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.