Papież do księży: strzeżcie się podwójnego życia

Papież do księży: strzeżcie się podwójnego życia
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
RV / CTV / pk

Do głoszenia prostych i zrozumiałych kazań wezwał Franciszek księży i seminarzystów. - Nie bądźcie żadnymi zwiastunami kompleksowej doktryny lecz zwiastunami Jezusa - powiedział papież podczas spotkania z kapłanami Papieskiego Seminarium Lombardzkiego w Rzymie.

Przestrzegł również przed "prowadzeniem podwójnego życia". W audiencji z okazji 50-lecia istnienia seminarium wziął udział metropolita Mediolanu kard. Angelo Scola.

Franciszek podkreślił, że księża powinni wieść proste życie i odrzucać każdą formę światowości. Przestrzegł, aby kapłaństwo nie było traktowane wyłącznie z punktu widzenia osobistego sukcesu. - Taki ksiądz szuka tylko tego, co mu się podoba, jest bez przekonania i bez prawdziwego zainteresowania dla innych - zaznaczył papież. Za wzór podał św. Karola Boromeusza (1538 -84), arcybiskupa Mediolanu. Przypomniał, że św. Karol zawsze chciał księży, którzy byliby sługami Boga i ojcami dla ludu, a szczególnie dla biednych.

Papież zwrócił uwagę, że czas spędzony w seminarium duchownym nie służy tylko studiom. - Przygotowuje was również do tego aby podążać za duchowym impulsem i być przyszłością Kościoła - powiedział i dodał: "Ważne jest aby nie podążać za własnymi preferencjami lub modą czasu, ale sercem Boga i Ewangelią". Wskazał na wagę modlitwy, formacji i duszpasterstwa, które powinny być zawsze połączone ze sobą tak, aby "kapłani dziś i jutro byli mężczyznami uduchowionymi i miłosiernymi kapłanami". Franciszek zaznaczył również, że dobry ksiądz zawsze pozostaje w bliskim kontakcie ze swoim biskupem.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież do księży: strzeżcie się podwójnego życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.