Papież do marynarzy i rybaków: jesteście obecni w moich modlitwach i myślach

Papież do marynarzy i rybaków: jesteście obecni w moich modlitwach i myślach
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / df

O swojej modlitwie i pamięci zapewnił Ojciec Święty ludzi morza w specjalnym wystosowanym do nich wideoprzesłaniu. Oto jego treść w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy bracia i siostry,

Jest to trudny okres dla świata, ponieważ mamy do czynienia z cierpieniem spowodowanym przez koronawirus. Wasza praca jako marynarzy i rybaków stała się jeszcze ważniejsza, aby zapewnić wielkiej rodzinie ludzkiej żywność i inne potrzeby podstawowe. Jesteśmy wam za to wdzięczni. Również dlatego, że jesteście bardzo narażoną kategorią pracowników. W ciągu ostatnich kilku miesięcy wasze życie i wasza praca znacznie się zmieniły i stanęliście w obliczu - i nadal stoicie w obliczu - wielu poświęceń, długich okresów oddalenia na pokładach statków, bez możliwości zejścia na ląd. Oddalenie od rodziny, przyjaciół i swej ojczyzny, obawa przed zarażeniem, wszystkie te elementy są trudnym ciężarem do zniesienia, obecnie bardziej niż kiedykolwiek.

Chcę wam powiedzieć: wiedzcie, że nie jesteście sami i nie jesteście zapomniani. Wasza praca na morzu często trzyma was z dala, ale jesteście obecni w moich modlitwach i myślach, a także w modlitwach i myślach kapelanów i wolontariuszy „Stella Maris”. Przypomina nam o tym sama Ewangelia, gdy mówi nam o Jezusie i jego pierwszych uczniach, którzy wszyscy tak jak i wy, byli rybakami. Dziś pragnę przesłać wam orędzie i modlitwę nadziei, modlitwę pokrzepienia i pocieszenia wobec wszelkich przeciwności losu, a jednocześnie wspieram wszystkich, którzy pracują z wami w duszpasterstwie ludzi morza.

Niech Pan błogosławi każdego z was, niech błogosławi waszą pracę i wasze rodziny, a Dziewica Maryja, Gwiazda Morza, niech was zawsze chroni. Ja też was błogosławię i modlę się za was. I proszę was, abyście pamiętali o mnie w modlitwie. Dziękuję!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież do marynarzy i rybaków: jesteście obecni w moich modlitwach i myślach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.