Papież do rektorów seminariów: uświadamiajcie kandydatom do kapłaństwa "bliskość Boga"

Papież do rektorów seminariów: uświadamiajcie kandydatom do kapłaństwa "bliskość Boga"
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
KAI/ ed

Uświadamiajcie kandydatom do kapłaństwa "bliskość Boga" - zachęcił Franciszek rektorów niemieckojęzycznych seminariów duchownych podczas dzisiejszej audiencji w Watykanie.

Zwrócił uwagę, że obecnie świat przechodzi wiele zmian, które dotykają także formacji kapłańskiej. Jego gośćmi było 45 rektorów i wykładowców tych placówek z krajów języka niemieckiego. "Jako ludzie i kapłani rektorzy mogą czerpać z ważnych doświadczeń" - powiedział papież. Dodał, że jednocześnie pojawiają się na świecie nowe i różne formy kulturowe, z czym Kościół - a więc także kapłani - powinni sobie radzić.

"Zawsze można liczyć na Jezusa" 

"Jako osoby konsekrowane musimy oderwać się od pewnych nawyków i zamiast tego rozważać to, co wciąż jest ukryte" - powiedział Ojciec Święty. Dodał, że "zawsze można liczyć na Jezusa" a "w Jego ranach, a także w ranach świata możemy rozpoznać znaki zmartwychwstania".W wygłoszonym po włosku przemówieniu gospodarz spotkania powiedział jeszcze: "Drodzy współbracia, nie możemy stwarzać powołań.

DEON.PL POLECA

Zamiast tego możemy być świadkami powołania przez miłosiernego Boga, który zwraca się do nas. Pan wzywa wszystkich do rezygnacji z własnego «ja» i zaangażowania się na rzecz drugiego «ty». Owym «ty» są wszyscy potrzebujący bliskości ludzi i Boga. I to musi być przedmiotem kapłańskiego nauczania" - zaznaczył papież.Na zakończenie krótkiego przemówienia zawierzył swych gości i niemieckojęzyczne seminaria duchowne Matce Bożej - "Matce Kościoła" i poprosił o modlitwę w swej intencji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież do rektorów seminariów: uświadamiajcie kandydatom do kapłaństwa "bliskość Boga"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.