Papież do uczestników kongresu mediów katolickich

Papież do uczestników kongresu mediów katolickich
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie / ml

Do szukania wciąż nowych środków technicznych i społecznych, jakie pomogą w powszechnej misji głoszenia Ewangelii, zachęca Franciszek pracowników mediów katolickich.

Pisze o tym sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin w przesłaniu na rozpoczęty 19 czerwca światowy kongres mediów katolickich SIGNIS.
Spotkanie odbywa się w Québecu i potrwa 4 dni. Papież zaprasza w sposób szczególny dziennikarzy do przekazywania innym nadziei, co współgra z tematem wydarzenia: "Media na rzecz kultury pokoju: promować historie pełne nadziei".
Podczas kongresu uczestnicy wymieniają się własnymi doświadczeniami oraz poznają nowe możliwości użycia środków komunikacji w celu skuteczniejszego i bardziej autentycznego głoszenia Ewangelii. Zostanie również przedstawiona reforma mediów watykańskich.
Jedną z poruszonych kwestii będzie kinematografia i powrót tematu wiary we współczesnych produkcjach na tym polu. Dlatego też podczas kongresu reżyser Martin Scorsese, twórca filmu "Milczenie" opowiadającego o prześladowaniach jezuitów i chrześcijan w XVII-wiecznej Japonii, otrzyma specjalną nagrodę SIGNIS "za wyjątkowe osiągnięcia filmowe".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież do uczestników kongresu mediów katolickich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.