"Papież Franciszek bardzo mocno wierzy w potrzebę tej modlitwy"

"Papież Franciszek bardzo mocno wierzy w potrzebę tej modlitwy"
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
KAI/ ed

- Papież bardzo mocno wierzy w potrzebę tej modlitwy. To dlatego od początku wezwał nas do reformy, odtworzenia tego dzieła, jakim jest Ogólnoświatowa Sieć Modlitewna w intencjach papieskich.

Podobnie jak jego poprzednicy papież Franciszek jest przekonany o potrzebie modlitwy wszystkich wiernych na świecie w intencji misji Kościoła - zwraca uwagę o. Frédéric Fornos, jezuita odpowiedzialny za Papieską Ogólnoświatową Sieć Modlitewną. Wczoraj spotkał się z Ojcem Świętym, aby omówić najnowsze intencje.

Intencje nadchodzą z całego świata

Intencje nadchodzą z całego świata. Są one starannie opracowywane i przedstawiane papieżowi, który sam modli się nad tym, aby dokonać właściwej selekcji. Spotykamy się, a on po prostu bierze papier, długopis i pisze swoje uwagi - mówi francuski jezuita.

DEON.PL POLECA

Intencje rozpowszechniane są przez Apostolstwo Modlitwy. Obecnie Watykan korzysta także z nowych środków jak np. comiesięczne wideo, w którym Franciszek prezentuje intencję, czy strony internetowe Click to Pray, które zawierają krótkie, codzienne modlitwy.O wielkiej wadze modlitwy w intencjach papieskich w wywiadzie dla Radia Watykańskiego opowiada o. Frédéric Fornos SJ. - Jesteśmy wezwani do modlitwy i do życia zorientowanego na tę intencję, która służy misji Kościoła.

Chodzi o to, abyśmy w naszym codziennym życiu, w naszej parafii, naszych grupach żyli dogłębnie tą intencją i w ten sposób nieśli misję Kościoła w naszą rzeczywistość. Dlatego jest tylko jedna intencja w miesiącu. Papieskie wideo dodatkowo pomaga, aby ta intencja poruszyła serce wszystkich, abyśmy mogli się modlić - mówi ks. Fornos.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

"Papież Franciszek bardzo mocno wierzy w potrzebę tej modlitwy"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.