Papież Franciszek przekazał niezwykły dar szpitalowi w Suazi

Papież Franciszek przekazał niezwykły dar szpitalowi w Suazi
Papież Franciszek (fot. Grzegorz Gałązka)

Papież Franciszek przekazał katolickiemu szpitalowi Dobrego Pasterza w Siteki, w leżącym na południu Afryki małym śródlądowym państwie Suazi, dwa przenośne respiratory, zapas maseczek ochronnych i pulsoksymetrów.

Zdaniem miejscowego biskupa, José Luisa Ponce de Leóna przykład Ojca Świętego powinien przemówić nie tylko do liderów religijnych, ale także do wszystkich ludzi, którzy jak „dobrzy Samarytanie” są wezwani do modlitwy, respektowania norm sanitarnych, zaszczepienia się oraz do zachęcenia innych, aby uczynili to samo, a także do wspierania tych, którzy są w potrzebie.

DEON.PL POLECAHierarcha podziękował Papieżowi za dar i błogosławieństwo dla personelu szpitala. Na swoim blogu napisał: „Od początku pandemii Franciszek podjął aktywną i wiodącą rolę, zarówno zawieszając audiencje generalne, jak i wzywając świat do modlitwy”. Przypomniał w szczególności o „Statio Orbis”, czyli modlitwie o zakończenie pandemii, której przewodniczył Papież, całkowicie sam, na Placu św. Piotra pod koniec marca 2020 r.: „Był to obraz świata, który żyje w izolacji – wyjaśnił – ale jednocześnie obraz pasterza, który pozostaje blisko swojej trzody”.

Do tej pory w Suazi odnotowano ponad 34 tys. przypadków zakażeń koronawirusem, w tym ponad 900 zgonów. Państwo liczy niecałe 1,5 mln. mieszkańców. W styczniu, wraz z wybuchem tak zwanego „południowoafrykańskiego wariantu” wirusa, na dwa tygodnie weszły w życie restrykcyjne środki zapobiegawcze. Miejscowi biskupi zawiesili odprawienie Mszy z udziałem ludzi.

Kampania szczepień w Suazi przebiega bardzo powoli, jak dotąd tylko nieco ponad 7 proc. populacji otrzymało podwójną dawkę szczepionki.

Źródło: KAI/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek przekazał niezwykły dar szpitalowi w Suazi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.