Papież Franciszek: to jest istotą chrześcijaństa

Papież Franciszek: to jest istotą chrześcijaństa
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
KAI / psd

Istotą chrześcijaństwa jest szerzenie odradzającej i bezinteresownej miłości Boga wraz z postawą akceptacji i miłosierdzia dla wszystkich, aby każdy mógł spotkać czułą troskę Boga i osiągnął pełnię życia. Przypomniał o tym Franciszek w rozważaniach przede dzisiejszą modlitwą Anioł Pański w Watykanie.

Po jej odmówieniu i udzieleniu zgromadzonym na Placu św. Piotra błogosławieństwa apostolskiego papież wezwał wspólnotę międzynarodową do natychmiastowych działań na rzecz przywrócenia pokoju w Syrii.

Nawiązując do czytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii św. Łukasza o cudownym połowie ryb i powołaniu przez Jezusa pierwszych uczniów, Ojciec Święty zwrócił uwagę, że to niezwykłe wydarzenie przekonało Szymona-Piotra, że Jezus jest nie tylko wspaniałym nauczycielem, którego słowo jest prawdziwe i posiada moc, ale też Panem i objawieniem Boga. Mając świadomość swej małości i niegodności, uważa on, że powinien istnieć dystans między grzesznikiem a świętym. A tymczasem ów stan grzeszności wymaga, aby ​​Pan się od niego się nie oddalał, tak samo jak lekarz nie może uciekać od ludzi chorych - podkreślił papież.

Zaznaczył, że Jezus odpowiada rybakowi stanowczo i dodaje mu otuchy: "Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił", a wtedy on i jego towarzysze, ufając bezgranicznie tym słowom, zostawili wszystko i poszli za Tym, który stał się ich Mistrzem i Panem. Oto logika, która kieruje misją Jezusa i Kościoła: wyruszenie na poszukiwanie, "łowienie" mężczyzn i kobiet, aby wszystkim przywrócić pełną godność i wolność, odpuszczając im grzechy. Oto istota chrześcijaństwa: szerzenie odradzającej i bezinteresownej miłości Boga, z postawą akceptacji i miłosierdzia dla wszystkich, aby każdy mógł spotkać czułą troskę Boga i miał pełnię życia - stwierdził Ojciec Święty.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: to jest istotą chrześcijaństa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.