Papież Franciszek zatwierdził dekret ws. Jana Pawła I

Papież Franciszek zatwierdził dekret ws. Jana Pawła I
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
PAP / sz

Papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności cnót Jana Pawła I, którego pontyfikat trwał 33 dni. O decyzji papieża poinformowało w czwartek watykańskie biuro prasowe.

W środę Franciszek przyjął na audiencji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynała Angelo Amato, który przedstawił mu dokumentację toczących się procesów kanonicznych kandydatów na ołtarze.

Jeden z dekretów dotyczy sługi Bożego Jana Pawła I, czyli Albino Lucianiego, który urodził się 17 października 1912 roku.

Papież zmarł na serce w swoim apartamencie w Pałacu Apostolskim 28 września 1978 roku, po pontyfikacie trwającym nieco ponad miesiąc. Chorował na serce.

DEON.PL POLECA

We wtorek w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych odbyło się głosowanie, w którym kardynałowie i biskupi opowiedzieli się za uznaniem heroiczności cnót Jana Pawła I.

Franciszek zaaprobował następnie przedstawiony mu dekret, co oznacza ważny krok na drodze do beatyfikacji kolejnego papieża, który stał na czele Kościoła w XX wieku.

Jednocześnie trwają dwa postępowania kanoniczne w sprawie sygnałów o cudach uzdrowienia przypisywanych jego wstawiennictwu, co jest wymogiem beatyfikacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek zatwierdził dekret ws. Jana Pawła I
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.