Papież: Nie wahajcie się z prostotą szukać woli Bożej, bo On jest Ojcem czułości

Papież: Nie wahajcie się z prostotą szukać woli Bożej, bo On jest Ojcem czułości
Fot. Grzegorz Gałązka
KAI / tk

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy koronacji wizerunku patronki Dominikany, Matki Bożej z Altagracia, Papież skierował do mieszkańców wyspy list. Poinformował w nim, że podczas głównych uroczystości jubileuszowych jego przedstawiciel, abp Edgar Peña Parra, ofiaruje sanktuarium w Higuey tradycyjny papieski dar – złotą różę. „Wasza głęboka pobożność maryjna jest znakiem chrześcijańskich korzeni, które charakteryzują waszą ziemię i dają jej życie” – napisał Franciszek.

Franciszek zapewnił, że w znaku Dziewicy z Altagracia Bóg daje Dominikanie znak swojej bliskości i czułości. „Pełne miłości spojrzenie Matki, kontemplującej śpiące na jej łonie Dziecko, to dla nas zaproszenie, by dostrzegać Jezusa obecnego w naszych bliźnich i pamiętać, że jesteśmy częścią tej samej rodziny ludzkiej, powołanej do braterstwa i solidarności” – czytamy w papieskim liście.

DEON.PL POLECA
Franciszek przypomniał, że Dziewica z Altagracia była dla mieszkańców Dominikany źródłem jedności w trudnych chwilach i wsparciem w przeciwnościach. „Swoją opieką przynagla was, byście strzegli i wciąż rozpalali płomień nadziei, przekazany wam przez waszych przodków w wierze, i byście z pokorą przekazywali go innym, ufając w łaskę Pana” – napisał Papież.

Zachęcił mieszkańców wyspy, by nie bali się braterstwa i solidarności, by szli razem, ponad podziałami, bez nieufności, w kierunku, który Jezus wskazuje w Ewangelii. „Nie wahajcie się z prostotą szukać woli Bożej, bo On jest Ojcem czułości, który obejmuje wszystkich i nigdy nas nie opuszcza. Bądźcie pewni, że Jego boskie światło przemieni wasze serca i poprowadzi je do spotkania z Nim i z braćmi” – zakończył papież.

Rok Jubileuszowy na Dominikanie rozpocznie się 15 sierpnia. Główne uroczystości odbędą się jednak 21 stycznia, w uroczystość Królowej i Opiekunki Dominikany. Tego dnia do bazyliki w Higuey przybywają tysiące pielgrzymów z kraju i zagranicy. Kościół znajduje się w centrum miasta i jest najważniejszym ośrodkiem kultu maryjnego na Dominikanie. Altagracia to tytuł, który mieszkańcy wyspy nadali Matce Bożej, wierząc, że nikt inny nie obdarzy ich większą liczba łask.

21 stycznia zostanie udzielone specjalne jubileuszowe błogosławieństwo drogą powietrzną, morską i lądową – jak poinformował bp José Grullón, emerytowany biskup San Juan de la Maguana i przewodniczący Narodowej Komisji Jubileuszowej. Biskupi zgromadzą się na międzynarodowym lotnisku La Isabela, skąd kapłani wyruszą samolotami, statkami i pojazdami wojskowymi, niosąc Najświętszy Sakrament i obraz Dziewicy z Altagracia, aby przez godzinę błogosławić Dominikanę.

Obraz Matki Bożej Altagracia był koronowany dwukrotnie. Najpierw przez papieża Piusa XI 15 sierpnia 1922 r., a następnie 12 października 1992 r. przez Jana Pawła II, podczas jego drugiej wizyty w tym kraju.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież: Nie wahajcie się z prostotą szukać woli Bożej, bo On jest Ojcem czułości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.