Papież o tym, jak odpowiedzieć na ataki diabła

Papież o tym, jak odpowiedzieć na ataki diabła
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / kw

"Na ataki diabła można odpowiedzieć jedynie dziełami Bożymi, którymi są przebaczenie, miłość i szacunek dla bliźniego, nawet jeśli jest inny" - powiedział Ojciec Święty przyjmując krewnych ofiar zamachu w Nicei, do którego doszło 14 lipca b.r.

Franciszek zapewnił zgromadzonych o swoim współczuciu, bliskości i modlitwie. Wskazał, że dla chrześcijan fundamentem nadziei jest Jezus Chrystus, który umarł i zmartwychwstał. Zachęcił, aby pewność życia wiecznego, właściwa także osobom wyznającym inne religie była pocieszeniem oraz motywem do wytrwałości, w odważnym kontynuowaniu pielgrzymki doczesnej.

Papież zauważył, że dramat jakiego doświadczyła Nicea wzbudził wszędzie znaczące gesty solidarności. Podziękował wszystkim, którzy natychmiast nieśli pomoc ofiarom oraz ich rodzinom. Słowa te Ojciec Święty skierował nie tylko do społeczności katolickiej, z biskupem André Marceau, ale także wolontariuszy i innych osób wyznających inne religie czy światopoglądy. Dodał, że te dobre relacje mogą przyczynić się do ukojenia ran spowodowanych przez te dramatyczne wydarzenia.

"Nawiązywanie szczerego dialogu i relacji braterskich między wszystkimi, a zwłaszcza tymi, którzy wierzą w Jednego i miłosiernego Boga, jest pilnym priorytetem. Osoby odpowiedzialne zarówno politycy jak i przywódcy religijni powinni dążyć do wspierania ich, zaś każdy jest wezwany do wdrażania dialogu i relacji braterskich wokół siebie. Kiedy istnieje wielka pokusa zamykania się w sobie, lub odpowiadać nienawiścią na nienawiść i przemocą na przemoc, konieczne jest autentyczne nawrócenie serca. To właśnie jest orędzie jakie Ewangelia Jezusa kieruje do nas wszystkich. Na ataki diabła można odpowiedzieć jedynie dziełami Bożymi, którymi są przebaczenie, miłość i szacunek dla bliźniego, nawet jeśli jest inny" - powiedział papież.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież o tym, jak odpowiedzieć na ataki diabła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.