Papież odwiedzi meczet zniszczony przez chrześcijan

Papież odwiedzi meczet zniszczony przez chrześcijan
Papież podczas wizyty w Błękitnym Meczecie (fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
jssj

W trakcie swojej pielgrzymki do Afryki papież Franciszek zamierza odwiedzić meczet zdewastowany przez bojówki chrześcijańskie. Zobacz dlaczego:

Po odwiedzeniu Europy, Azji, Południowej Ameryki i spodziewanej wizycie w USA i na Kubie papież Franciszek wybiera się pod koniec listopada do Afryki. Będzie w Kenii (25-27.11), Ugandzie (27-29.11) i Republice Środkowoafrykańskiej (29-30.11).

Wspólnoty chrześcijańskie (nie tylko katolickie) są dość liczne w tych krajach. Ale w Kenii to tylko ok. 35 % populacji. To w tym kraju doszło do masakry chrześcijańskich studentów w kolegium w Garissa. Setki ofiar zostały zabite przez terrorystów z sąsiedniej Somalii.

Nic dziwnego, że papież chce odwiedzić ten kraj. Natomiast "szczególny styl" Franciszka wyrażą odwiedziny w meczecie w Republice Środkowoafrykańskiej. Dlaczego tak szczególny? Bo ten meczet został zdewastowany przez bojówki chrześcijańskie "anti-balaka" podczas starć z milicjami muzułmańskimi "Seleka". Było to pod koniec 2013 r.

Wcześniej papież Franciszek odwiedził również Błękitny Meczet w Istambule (Turcja), gdzie modlił się z rękami złożonymi na pektorale (krzyżu biskupim na piersi).

Papież mówiąc o swoich planach pielgrzymkowych na 2016 r., wspomina oczywiście o Krakowie. Jest też mowa o Paryżu, o jego rodzinnej Argentynie, o sąsiadujących z nią Chile i Urugwaju. Ale na tym się chyba nie kończy, bo Franciszek dodaje jeszcze, że "brakuje miejsca na Peru, ale nie wiemy jeszcze, gdzie je wcisnąć". Tak to bywa przy planowaniu wyjazdów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież odwiedzi meczet zniszczony przez chrześcijan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.