Papież przyjął zaproszenie Mohameda VI i pojedzie do Maroka, gdzie 98 proc. ludności wyznaje islam

Papież przyjął zaproszenie Mohameda VI i pojedzie do Maroka, gdzie 98 proc. ludności wyznaje islam
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
kai / pap / pch

W marcu papież Franciszek złoży wizytę w Maroku. Podróż zapowiedział we wtorek rzecznik Watykanu Greg Burke.

W komunikacie opublikowanym przez watykańskie biuro prasowe Burke ogłosił:

"Przyjmując zaproszenie Jego Królewskiej Mości króla Mohammeda VI i biskupów, Jego Świątobliwość papież Franciszek uda się w podróż apostolską do Maroka w dniach 30 i 31 marca 2019 roku, odwiedzając miasta Rabat i Casablanca".

Program wizyty ma zostać ogłoszony później.

To druga oficjalnie zapowiedziana na przyszły rok podróż Franciszka. W dniach 23-27 stycznia papież będzie w Panamie, gdzie weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży.

W Maroku był św. Jan Paweł II. W czasie wizyty w 1985 roku w Casablance papież spotkał się z 80 tysiącami młodych muzułmanów. Było to pierwsze w dziejach masowe spotkanie papieża ze światem islamu. Papież z Polski powiedział wtedy znamienne słowa:

"Znaleźliśmy się na przeciwnych pozycjach i straciliśmy naszą energię na polemiki i wojny. Uważam, że Bóg wzywa nas dzisiaj, abyśmy zmienili nasze stare przyzwyczajenia. Musimy się szanować".

Dodał także:

"Szacunek i dialog żądają więc wzajemności we wszystkich dziedzinach, szczególnie w tym, co dotyczy podstawowych swobód, a zwłaszcza godności religijnej. One sprzyjają pokojowi i zgodzie pomiędzy narodami. One pomagają we wspólnym rozwiązywaniu problemów dzisiejszych mężczyzn i kobiet".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papież przyjął zaproszenie Mohameda VI i pojedzie do Maroka, gdzie 98 proc. ludności wyznaje islam
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.