Papież: seks to dar Boży, a nie tabu. Ma dwa cele: kochać się i powoływać życie

Papież: seks to dar Boży, a nie tabu. Ma dwa cele: kochać się i powoływać życie
(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)
3 lata temu
PAP / pk

Papież Franciszek powiedział, że "seks to dar Boży". "To żadne tabu, to dar od Boga, to dar, jaki daje nam Pan. Ma dwa cele: kochać się i powoływać życie"; to "pasja, namiętna miłość"  - mówił papież podczas spotkania z młodzieżą z Francji.

Papież podkreślił: "Prawdziwa miłość jest namiętna; miłość między mężczyzną a kobietą, gdy jest namiętna, prowadzi do tego, że daje życie na zawsze; ciałem i duszą". "Jedno ciało; to jest wielkość seksualności" - dodał Franciszek. Następnie stwierdził: "Tak należy mówić o seksualności. I tak należy przeżywać seksualność, w tym wymiarze; miłości między mężczyzną a kobietą na całe życie".

"To prawda, że nasze słabości, nasze duchowe upadki prowadzą nas do korzystania z seksualności poza tą tak piękną drogą miłości między mężczyzną a kobietą. Ale to są upadki, jak wszystkie grzechy, takie jak kłamstwo, gniew, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu" - wyjaśniał papież.

Zauważył następnie, że bywa "seksualność urzeczowiona, oderwana od miłości i używana dla rozrywki".

Franciszek mówił również, że istnieje "przemysł seksualności oderwanej od miłości".

"Tyle pieniędzy zarabia się na przemyśle pornograficznym" - dodał Franciszek i ocenił: "to degeneracja w porównaniu z poziomem, na jakim Bóg umieścił" seksualność.

"Seksualność jest wspaniała", "strzeżcie dobrze waszą tożsamość seksualną i przygotujcie ją na miłość, by umieścić ją w tej miłości, która będzie towarzyszyć wam przez całe życie" - zachęcał papież młodzież.

Opowiedział, że na placu świętego Piotra rozmawiał kiedyś z małżeństwem, świętującym jubileusz 60-lecia ich ślubu. Jak dodał, sędziwi małżonkowie zapewnili go: "Jesteśmy zakochani".

Franciszek przywołał też słowa starszego mężczyzny, który mówił mu o swoim małżeństwie: "Bardzo się kochamy i czasem się obejmujemy; nie możemy uprawiać miłości w naszym wieku, ale się obejmujemy, całujemy".

"To jest prawdziwa seksualność; nigdy nie można odrywać jej od piękna miłości" - wskazał papież.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież: seks to dar Boży, a nie tabu. Ma dwa cele: kochać się i powoływać życie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.