Papież: strzeż się pychy i zarozumiałości

Papież: strzeż się pychy i zarozumiałości
Bp Fabio Fabene (fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / mh

Ojciec Święty udzielił święceń biskupich ks. Fabio Fabene, podsekretarzowi Synodu Biskupów. "Niech nigdy nie opanują cię próżność, pycha, zarozumiałość" - radził Franciszek nowemu biskupowi. Liturgia miała miejsce w Bazylice Watykańskiej. Papież posłużył się homilią przewidzianą przez rytuał. Dodał też kilka własnych refleksji.

"Z owczarni zostałeś wybrany: niech nigdy nie opanują cię próżność, pycha, zarozumiałość. I dla ludzi zostałeś ustanowiony. Niech twoją postawą zawsze będzie służba. Jak u Jezusa. Zalecam ci, byś zawsze pamiętał o słowach Pawła, które dziś usłyszeliśmy: czuwaj nad sobą i czuwaj nad ludem Bożym.

DEON.PL POLECACzuwać znaczy być czujnym, uważnym, by uchronić się od tak wielu grzechów i tak wielu postaw światowych, a także by chronić lud Boży przed wilkami, o których Paweł mówił, że przyjdą. Ale czuwać nad ludem oznacza również modlić się, modlić się za lud, tak jak to robił Mojżesz, z wyciągniętymi rękoma, modlitwa wstawiennicza, odważna modlitwa twarzą w twarz z Panem Bogiem za lud.

Czuwaj, uważaj, byś nie usnął, czuwaj, a Pan Bóg niech ci towarzyszy w tym czuwaniu, które ja dziś tobie powierzam w imię Boga Ojca, którego obraz będziesz uobecniał".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: strzeż się pychy i zarozumiałości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.